اسپری آتش خاموش کن و سرعت در ادفاع حریق

بهترین وسیله برای جلوگیری از آتش سوزی های خانگی

اسپری آتش خاموش کن

آتش یکی از مهم ترین دستاورد های انسان است که مخرب ترین آن هم هست.
خودرو ها نیز میتوانند دچار آتش و حریق شوند که ای ن مورد بسیار خطرناک است و در بیشتر موارد باعث انفجار خودرو میشود. در هر خودرو باید وسیله ای برای خاموش کردن آتش وجود داشته باشد. کپسول های آتش نشانی برای این استفاده بسیار مناسب هستند و ایمن ترین وسیله برای استفاده برای خاموش کردن آتش هستند.
این کپسول ها برای آتش های بسیار زیاد مناسب ترین انتخاب هستند.

بهترین وسیله برای جلوگیری از آتش سوزی های خانگی
بهترین وسیله برای جلوگیری از آتش سوزی های خانگی

ولی گاها آتش های کوچکی در محیط های دیگر خودرو ایجاد میشود مثلا در قسمت فیوز ها و …
و یا برای سرد کردن رادیاتور مجبور میشویم با استفاده از یک وسیله آن را فورا خنک کنیم.
اسپری های ضد حریق را میتوان یک وسیله مناسب و مفید برای استفاده در این زمینه معرفی کنیم.
استفاده از این اسپری بسیار ساده است و علاوه بر قابلیت های بالایی که دارد
دارای حجم فیزیکی کمی نیز میباشد و در هر قسمت کوچکی قابل جایگذاری است.

همچنین این وسیله برای سفر های خارج شهری و زمانی که میخواهید یک آتش کوچک درون جنگل و یا پارک ایجاد کنید به کار میرود و وجود آن میتواند تا سطح زیادی کمک شما باشد و از ایجاد آتش سوزی های بزرگ درون جنگل ها که در اثر خاموش نشدن آتش ایجاد شده ایجاد میشود نیز به کار برود. همچنین این وسیله در آشپز خانه ها و منازل و محیط اداره جات نیز کاربرد های فراوان دارد. قدرت خنک کنندگی فوق العاده این اسپری کاربرد های فراوانی درون آشپزخانه منازل و آشپزخانه های رستورانها و تمامی محیط ها دارد.

کاربرد اسپری های آتش خاموش کن

از سالها قبل انواع کپسول های آتش نشانی در سایز ها و حجم های متفاوت و مختلف بسیار زیاد در بازار یافت میشود. استفاده از این کپسول ها برای آتش های بزرگ بسیار مناسب است ولی برای استفاده های کوچک تر  در منازل و آشپزخانه ها اصلا مناسب نیستند و باعث کثیف کاری و شلوغ کاری میشوند. به همین دلیل و به دلیل سختی استفاده از کپسول های آتش نشانی و این که یک بار مصرف هستند اخیرا کمپانی ها و شرکت ها اقدام به ساخت اسپری های خاموش کننده آتش که با ساختار بسیار ساده تر، با مکانیزم آسان و همینطور سهولت در جابجایی و استفاده کرده اند که شما را در مقابله با آتش سوزی بسیار سریع می کند.

خاموش کردن آتش های ایجاد شده در طبیعت
خاموش کردن آتش های ایجاد شده در طبیعت

آتش خاموش کن ها وسایل بسیار ضروری برای مکانهای مختلف مثل منازل شخصی، ماشین ها، اداره ها و محل کار و هر مکان دیگری که احتمال آتش سوزی کوچک داشته باشد هستند و بهترین وسیله برای دفع سریع آتش در لحظات اولیه میباشد. کتابخانه ها، ادارات و مدارس از مکانهایی است که وجود کپسولها و آتش خاموش کن ها در آنها لازم و ضروری است. ولی ادفاع آتش در لحظات اولیه بسیار مهم و حساس است که در صورتی که به درستی انجام گیرد آتش سوزی ها نیز وسیع نمیشوند و در همان لحظات اولیه دفع میشوند.

طریقه استفاده

طریقه استفاده از آن نیز بسیار ساده و آسان است.
کافی است آن را از فاصله 80 سانتی متری بر روی ناحیه اسپری کنید.
این اسپری محدوده مشخصی را سرد میکند و در منزل نیز کاربرد های فراوانی دارد.
وجود یک اسپری آتش خاموش کن در داشبورد و آشپزخانه یکی وسیله حیاتی و مهم است.

سرعت در ادفاع آتش

سرعت مهم ترین اصل در خاموش کردن و ادفاع حریق در هر مکان است.
اگر در لحظات اولیه بتوانید جلوی آتش را بگیرید و یا گسترش آن را به تعویق بیاندازید شما توانسته اید از یک آتش سوزی بزرگ جلو گیری کنید. در بسیاری از منازل و محیط های کار و خودرو ها کپسول های آتش نشانی وجود دارند. مهم ترین ویژگی این اسپری ها سبک بودن و سهولت در حمل آن است و همین عامل باعث میشود که استفاده از آن هم بسیار ساده باشد و بتوان آتش ها را در ابتدای کار مدیریت و کنترل کرد.

از طرفی دیگر استفاده از کپسول های آتش نشانی به گونه ای است که به محض استفاده از آن تمامی مواد داخل کپسول تخلیه میشود و اگر درست نشانه نگرفته باشید مواد داخل کپسول به محل اشتباه ریخته میشود و دیگر هیچ راهی برای جلوگیری از وسعت گرفتن آتش ندارید ولی این اسپری ها را به مدت طولانی تری میتوانید استفاده کنید و اگر درست از آن استفاده کنید در همان لحظات ابتدایی میتوانید جلوی گسترش آتش را بگیرید و آن را خاموش کنید و یا حد اقل در برابر گسترش آن مقاومت کنید و آن را به تعویق بیاندازید.

زیبایی جنگل ها را در اثر یک اشتباه نسوزانیم.
زیبایی جنگل ها را در اثر یک اشتباه نسوزانیم.

در پایان

جنگل ها مهم ترین سرمایه های طبیعی کشور عزیزمان ایران هستند.
نباید اجازه بدهیم که به سادگی از بین بروند و دچار آتش سوزی شوند.
بنا بر این در پیک نیک ها و سفر های خارج از شهر پس از این که یک آتش کوچک در جنگل و صحرا ایجاد کردیم با استفاده از یکی از این کپسولها تنها در عرض 20 ثانیه از ایجاد یک آتش سوزی بزرگ در یک جنگل زیبا جلوگیری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم