اسپری نانو چیست ؟ کاربرد اسپری نانو

fog on window

اسپری نانو چیست ؟  برای چه اقداماتی میتوانیم از این اسپری استفاده بنماییم ؟

فناوری نانو که امروزه کار و پژوهش در آن توسعه یافته است علمی است که به وسیله آن با ایجاد تغییراتی در ساختار موارد میتوانیم دنیای پیزامون خود را به شکلی تغییر دهیم که زندگی برای ما راحت تر شود. به زبان آسان میتوان علم نانو را اینگونه تعریف کرد: علم نانو علمی است که در زمینه تغییر ساختار و ویژگی های مواد فعالیت مینماید و امروزه در عرصه پزشکی ئ بیولوژیکی و IT   به کار میرود. فراورده ها و نتایجی که از این فناوری حاصل شده است زمینه ساز تولید و ایجاد مواد مختلف و محصولات متفاوت و مختلفی است که از آنها در تممامی زمینه ها میتوان استفاده کرد. نقد و بررسی اجمالی اسپری نانو ضد آب و ضد لک بدنه خودرو جهت آبگریز و ضد لک کردن بدنه انواع خودرو استفاده می گردد. با اسپری کردن نانو محلول آکسون بر روی بدنه خودرو سطح آن بسیار شفاف گردیده. و بدنه خودرو در برابر هرگونه آلودگی ، گرد و غبار . لکه چربی و فضولات اسیدی پرندگان مقاوم شده و برای تمیز کردن سطح ، دیگر نیاز به مواد شوینده نمی باشد. آلودگی ها صرفا با آب و دستمال تمیز می گردد. مزایای استفاده از این محصول ، ایجاد شفافیت ماندگار و طولانی مدت ، آبگریز شدن سطح و کاهش جذب گرد و غبار، جلوگیری از پوسیدگی بر اثر رطوبت، محافظ سطح و جلوگیری از مات شدن رنگ خودرو می باشد. با به کار گیری این علم در صنعت خودرو نیز بدون حاص نبوده است و تا امروز محصولات زیادی در قالب واکس ها و اسپری ها و تمیز کننده ها با استفاده از این فناوری ساخته شده اند. در این مقاله به معرفی اسپری های نانو میپردازیم و کارایی آن را توضسح میدهیم.

اسپری نانو برای شیشه های خودرو

شیشه خودرو مهم ترین بخش برای راننده است. اگر شیشه خودرو دچار کثیفی و آلودگ باشد ممکن است باعث بر هم خوردن تمرکز راننده شود. با بهم خوردن تمرکز راننده خطرات زیادی در انتظار شما و خودروی شما خواهد بود. علی الخصوص در شب هنگام و زمانی که نور خودرو های مقابل به شیشه خودروی شما برخورد میکند آلودگی های شیشه باعث جذب نور میشود و دیگر شما چیزی را در مقابل خود نخواهید دید. بهتر است همیشه شیشه های خودرو را تمیز نگه داریم و برای این منظور میتوان از اسپری های نانو استفاده کنیم.     به این صورت که ابتدا با روش هایی که در مقالات قبل گفته شد شیشه خودرو را به صورت کامل تمیز کنیم و سپس از اسپری نانو برای محافظت از شیشه استفاده میکنیم. برای این منظور اسپری را پس از شسته شدن کامل شیشه از فاصله 50 سانتی متری به شیشه اسپری میکنیم. اسپری نانو با ایجاد لایه بسیار ظریفی بر روی شیشه از چسبیدن هرگونه آلودگی به شیشه جلوگیری میکند. همچنین از این اسپری برای آیینه های کنار خودرو نیز میتوان استفاده کرد. اسپری نانو از جذب بازان بر بدنه خودرو نیز جلوگیری میکند. از این اسپری میتوان برای بدنه نیز استفاده نمود و مانع خیس شدن خودرو توسط باران های اسیدی شد. چرا که باران های اسیدی باعث خوردگی بدنه خودرو میشوند.

نانو در صنعت خودرو سازی

در صنعت خودرو سازی نوین نیز علم نانو بسیار به کار می آید. امروزه در خودرو سازی در رنگ آمیزی بدنه خودرو و روکش های صندلی از فناوری نانو استفاده های فراوانی میشود. صندلی های نانو با ویژگی های آنتی باکتری خود در برابر رشد باکتری ها و پرورش آلودگی ها مقاوم هستند و همچنین رنگ بدنه خودرو ها با بکار گیری این علم ضد خش و ضد گرد و غبار است.

فناوری نانو در ساخت واکس خودرو

انواع واکس خودرو با استفاده از این فناوری ساخته و طراحی شده است. واس های خودرو امروزه دارای قابلیت ها و ویژگی های فراوانی از جمله جلوگیری از نشستن گرد و غبار بر ماشین و خاصیت ضد آب و ضد خش کردن بدنه خودرو را دارا هستند. این قابلیت ها با استفاده از علم گسترده نانو امکان پذیر شده است تا زندگی امروز برای ما بسیار ساده تر از گذشته شود.

اسپری نانو آنتی باکتری برای صندلی های خودرو

صندلی ها مکانی هستند که بدن ما مستقیم با آن تماس دارد و ممکن است ساعت ها بر روی آن بنشینیم. در این تماس ممکن است آلودگی هایی که بر روی صندلی وجود داشته به بدن ما منتقل شود و یا آلودگی های بدن ما به صندلی و به نفر بعدی که از صندلی استفاده میکند منتقل شود. اسپری نانو آنتی باکتری به همین منظور و برای محافظت از انتقال آلودگی ها به صندلی ساخته شده است.

اسپری های ضد بخار

در فصل سرما و زمانی که درون خودرو قرار دارید و یا در زمان های بارندگی، با یک دردسر بزرگ رو به رو میشویم. بخار گرفتن شیشه ها و آیینه ها.  
fog on window
بخار گرفتن شیشه ها در بارندگی و فصل سرما
  حتما تا به حال شده که شما هم این مشکل را تجربه کرده باشید برای جلو گیری از بخار گرفتن میتوانید بخاری خودرو را روشن کنید و آن را به دریچه های زیر شیشه ها منتقل کنید که در این حالت گرمای زیادی محیط خودرو را پر میکند و باعث میشود حس خفگی به شما دست دهد و با کم کردن بخاری دوباره شیشه پر از بخار خواهد شد. و یا میتوانید به صورت مداوم از یک دستمال خشک برای پاک کردن بخار ایجاد شده بر روی شیشه استفاده کنید. در هر دو حالت مشکلاتی برای شما به وجود می آید که شما را کلافه میکند. اما آیا بجز این دو راه هیچ راه حلی وجود ندارد؟ استفاده از اسپری ضد بخار که با علم نانو ساخته شده است. بکار گیری علم نانو موجب طراحی این اسپری کارآمد و مفید شده است. شیشه ها را پس از روشن کردن خودرو اسپری کنید تا در هر آب و هوایی کمترین بخاری بر روی آن ایجاد نشود. ماندگاری اسن اسپری بر روی شیشه ها حدود چند هفته است و لازم به ذکر است این اسپری هیچ آلودگی و لکه ای بر روی شیشه ایجاد نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم