تمام آنچه که باید در مورد شوینده های انژکتور خودرو بدانید

آنچه که باید در مورد شوینده های انژکتور خودرو بدانید

مکمل های انژکتورشور

مهم ترین موردی که باعث میشود سوخت در خودرو به صورت کامل یا ناقص بسوزد و موردی که باعث تفاوت بنزین ها میشود نسبت تراکم موتور، بنزین سوپر، عدد اکتان و ارتباط بین این نسبت ها است. حالا این نسبت ها را میتوان در خود بنزین تنظیم کرد و یا میتوان آن را به صورت ترکیب کردن مکمل های سوختی با بنزین معمولی ایجاد کرد. تفاوت این دو عمل زیاد نیست ولی استفاده از مکمل های سوختی به همراه بنزین معمولی یا سوپر را بیشتر از استفاده از بنزین سوپر به تنهایی توصیه میکنیم و دلیل آن هم آپشن هایی است که در استفاده از مکمل های سوخت وجود دارد.

بحث اصلی این مقاله در مورد توضیح برخی مکمل های سوخت با عنوان تمیز کننده یعنی تمیزکننده های انژکتور و موتور است و هدف ما از این مقاله پرداختن به این مکمل ها و تمیز کننده ها است. حتما برای شما هم رخ داده است که توجه شما در فروشگاه های اسپری خودرو به قوطی های جذاب و رنگارنگ شیک مکمل های سوخت افتاده باشد. محصولاتی با قیمت های ارزان و گران که تنها یک سوال در ذهن شما ایجاد میکنند.

آیا این محصولات چه تاثیری در خودرو دارند؟

این سوالی است که مطمعنا بیشتر رانندگان و خودرو سواران را تا به حال به خود مشغول کرده است. در یکی از گزارش های سال گذشته یکی از معتبر ترین مجله های خودرد این سوال از مهندس مکانیک متخصص محصولات افترمارکت ، یعنی دوان ریچارتسون، پرسیده شد و او در پاسخ چنین گفت : ” بله و برای اینکه خیالتان راحت شود باید بگویم چند تغییر محسوس را مشاهده خواهید کرد، که شخصا آن را ضمانت می کنم .”  به نظر او زمانی که خودرو در مسافرت های کوتاه و در در هوای سرد زمستانی و یا حالتی که مصرف سوخت به هم بریزد قرار بگیرد اثر این محصولات کاملا محسوس خواهد بود.

مکمل های سوخت

امروزه سوخت ها، پایداری کمتری  نسبت به گذشته دارند در گذشته این مورد به هیچ وجه وجود نداشت ولی امروزه کاملا مخالف قدیم شده است و این مسئله به دلیل استفاده زیاد سازندگان و شرکت ها از اتانول به عنوان یک ترکیب افزایش دهنده اکتان بنزین است.  اما این چه مشکلی دارد ؟ مشکل آنجاست که از ترکیب الکل با اکسیژن یک ترکیب فوق العاده با ویژگی جانبی امولسیون شده که غیر قابل سوخت میباشد ایجاد میشود و رفته رفته این پدیده و انباشته شدن هرچه بیشتر آن در انژکتور و تمام سیستم موتور باعث میشود رگ های خودرو بسته شوند. دشمن اصلی خودرو انباشته شدن کربن و دوده است.

سوخت
کربن دشمن اصلی موتور خودرو و انژکتور

به عبارت دیگر، انژکتور سوخت و دریچه های ورودی و خروجی موتور را مسدود می کند و همچنین مشکلاتی نظیر ضغیف شدن عملکرد موتور و افزایش استهلاک موتور که باعث بالا رفتن مصرف سوخت خودرو میشود، استارت خوردن های سخت خودرو مخصوصا در روز های سرد سال و … را به وجود می آورد. این مشکلات همه و همه باعث شده است تا راهی برای رفع آن پیدا شود. تمیز کننده ها رگ ها را باز میکنند و جانی تازه به خودرو می دهند.
مصرف منظم تمیز کننده ها این مواد تهنشین شده را از میان برمیدارد و سیستم انژکتور را تمیز میکند.
 در حد اقل حالت استفاده سالی یک بار از این مواد لازم و ضروری میباشد
و بسیار برای خودرو مفید میباشد.

استفاده از مکمل های سوختی تمیز کننده انژکتور

 برای استفاده از این مکمل ها لازم نیست به خود سختی بدهید.
روش استفاده از آنها بسیار ساده میباشد.
تنها کافی است زمانی که باک خودرو حدودا خالی شد یک بسته از آن را در باک بریزید و بر روی آن بنزین بزنید. تا خالی شدن کامل باک دیگر اقدام به سوخت گیری نکنید. به دلیل وجود ویژگی هایی که در این ماده وجود دارد تمامی آلودگی ا بدون دخالت شما رفع خواهد شد و میتوانید اثر آن را به وضوح مشاهده کنید. بنا بر اطلاعات این مجله، میانگین کارکرد سالانه 12000 الی 13000 مایل (20000 کیلومتر) در شرایط آب و هوایی مختلف به این ترتیب است: اگر راننده ای با طی مسافت های کوتاه در ناحیه ای با هوای سرد رانندگی میکند و اگر در منطقه ای با حجم ترافیک بالا وجود دارد پیشنهاد میشود در هر 5000 کیلومتر از این تمیز کننده و مکمل استفاده کند.

استفاده از مکمل سوخت
استفاده از مکمل های سوختی در کل مفید است.

جمع بندی

گذشته از هر آنچه که تا به اینجا مطرح شد، در برخی موارد آثار سوئ مکمل ها باعث ایجاد نگرانی برای مصرف کننده ها شده است که اگر علت را بررسی کنیم به دو مورد بر میخوریم. مورد اول استاندارد نبودن محصول استفاده شده. این مهم است که چه مکملی استفاده میکنیم و همه مکمل ها دارای استاندارد های لازم نیستند و مورد دوم استفاده به ندرت از این مکمل ها است. استفاده از این مکمل ها بسیار مفید و پر فایده است ولی باید این استفاده منظم انجام گیرد. در نهایت این صحبت ها به این نتیجه میرسیم که در صورت استفاده منظم از مکمل های سوخت استاندارد مانند مکمل های سوخت پاور و دیگر برند ها که همگی از فروشگاه پیسوان قابل خریداری میباشد میتوان جان تازه ای به موتور خودرو بدهیم و باعث طراوت و تازگی در آن شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم