تمیز کردن شیشه ها

Car glass breakage repair

 تمیز کردن شیشه ها + پولیش شیشه

دیدن ، بزرگترین نعمتی که خداوند به انسان عطا کرده است. چشم ها سلطان بدن هستند، چرا که شما با دیدن علاوه بر درک دنیای بیرون ، از جان خود و دیگران مراقبت می کنید. بدیهی است که کلیدی ترین و مهم ترین تکنیک در رانندگی خوب دیدن اطراف است. تقریبا تمام تصادفات و یا اکثر آن ها، از عدم دید خوب جاده و یا اطراف خودرو ایجاد می شود. هرگاه تصادفی رخ دهد، اولین چیزی که به زبان شخص مقصر می آید این است که می گوید من اصلا شما را ندیدم. دقت در رانندگی و توجه صد در صدی به جلو وبه اطراف مهمترین فاکتوری است که هر راننده ای با قرار گرفتن پشت فرمان اتومبیل باید دارا باشد ؛ خصوصا خودرو های عمومی که سرنشینان زیادی را جابه جا می کنند. پولیش شیشه این ویژگی جهت شیشه های خودرو طراحی گردیده .و قابلیت آن را دارد که لکه های ناشی از رسوبات آب و خشهای به وجود آمده .بر روی شیشه های خودرو شما را از بین ببرد. سطح شیشه ممکن است در اثر ساییدگی با یک جسم دیگر دچار خط و خش شود. برای مثال می‌توان به حرکت تیغه برف پاک کن معیوب بر روی سطح شیشه خودرو اشاره کرد. که می‌توان با پولیش شیشه این عیوب را رفع کرد. پولیش شیشه کی وان برای ترمیم خط و خش‌های نه چندان عمیق شیشه خودرو کاربرد دارد .و برای ترمیم خط و خش‌های عمیق و مواردی که به اصطلاح ناخن در شیشه گیر میکند و خود بافت شیشه از بین رفته هیچگونه کارایی ندارد. از دیگر عیوبی که ممکن است بر روی سطح شیشه خودرو ظاهر شود مشکلات ناشی از تماس شیشه خودرو با گرد و غبار، باران ، آلودگی‌های زیست محیطی ، چسبیدن جرم سخت شیره درختان، برخورد حشرات با سطح شیشه ، فضولات پرندگان و… میباشد. چسبندگی این نوع جرم‌ها به سطح شیشه بسیار سخت است. بنابراین استفاده از پولیش شیشه می‌تواند .به خوبی این جرم‌ها را از روی سطح شیشه پاک کرده .و سطح شیشه را کاملا تمیز و شفاف کند. به عنوان مثال بقایای بجا مانده از حشرات می‌تواند باعث ایجاد لکه بر روی سطح شیشه شود .که در صورت نادیده گرفتن آن ممکن است اثر آن تا مدت‌ها روی شیشه باقی بماند. بنابراین پولیش شیشه به عنوان یک تمیز کننده قوی میتواند بدون هیچ آسیبی به سطح شیشه موجب ترمیم سطح شیشه می‌شود. این پولیش دارای فرمولاسیون پایه آب میباشد.  
Car glass breakage repair
پولیش شیشه های خودرو
 

فاکتوری دیگر علاوه بر دقت و توجه

هرچند توجه به جلو و دید خوب توسط راننده یکی از ملزومات رانندگی سالم و مطمئن است؛ اما در خودرو ها داشتن شیشه های سالم و تمیز هم در رانندگی مطمئن بسیار موثر است. هر چه شیشه های خودرو تمیز تر باشد و مانعی برای دید راننده وجود نداشته باشد تاثیر بسیار زیادی در رانندگی دارد. تقریبا تمام قسمت های بالایی خودرو شما را شیشه ها فرا گرفته اند . تعبیه شیشه ها علاوه بر زیبایی فیزیکی خودرو برای دید مناسب در دور تا دور خودرو کشیده شده اند. دارنده گان خودرو خوب می دانند که تمیز بودن شیشه ها علاوه بر زیبایی ماشین دید راننده را نسبت به جلو و اطراف ماشین تسهیل خواهد کرد.

راههای آلودگی شیشه ها

شیشه های خودرو حساس ترین  قسمت های خودرو هستند که هم زودتر از جاهای دیگر آلوده می شوند، و هم در برابر تمیز کاری از جاهای دیگر خودرو مهم ترو حساس ترند. شیشه ها با حرکت خودرو با ذرات معلق در هوا برخورد کرده و به آسانی کثیف می شوند. گردو خاک ها روی شیشه های اتومبیل نشسته ؛خود را به شیشه می چسبانند و لایه ای روی شیشه ایجاد می کنند که دید راننده را مختل می کند.     باران های اسیدی و قطراتی که ذرات معلق در هوا را در خود حل می کند و به شیشه برخورد می کند خیلی زود و راحت باعث کثیف شدن شیشه ها می شود. فضولات پرندگان خصوصا اگر خودرو در زیر درختان پارک شده باشد روی شیشه ها ریخته و به شیشه می چسبند. همه این موارد شیشه ها را آلوده کرده و هر آلودگی روی شیشه، دید مناسب را از راننده می گیرد.

 پاک کردن شیشه های خودرو

بسیاری از مواقع در کوچه و خیابان  رانندگانی را دیده اید که با دستمالی در دست به شیشه های خودرو ور می روند و سعی در تمیز کردن شیشه ها می کنند. گاهی موفق هستند و گاهی هم با دست خود شیشه را پر از خط و خش می کنند. برای پاک کردن شیشه های خودرو از آلودگی ها ، باید ابتدا جرم و گردو خاکی که روی سطح شیشه ها را پوشانده است با حوصله و دقت برطرف کنید . برای این کار اگر از فشار آب استفاده کنید بهترین روش را به کار برده اید. اگر آب و شیلنگ در اختیار ندارید با دستمال های مخصوص گرد گیری و با آب گرم جرم ها را برطرف کنید. سپس با دستمال دیگری که به گردو خاک آغشته نباشد اقدام به تمیز کاری کنید. اسپری های تمیز کننده شیشه ها، کمک بسیاری به شما می کنند تا هم شیشه ها را به سرعت و هم با دقت بالایی تمیز کنید. هرگز وقتی که شیشه ها پر از جرم است از برف پاک کن استفاده نکنید. این کار باعث می شود ذرات چسبیده بر روی شیشه در زیر برف پاک کن گیر کرده و به سطح شیشه مالیده شوند و باعث ایجاد خش بر روی شیشه ها گردند. شیشه های خودرو را علاوه بر تمیز کاری سطح بیرونی باید از داخل خودرو نیز تمیز کرد. مقداری از اسپری های مناسب برای تمیز کردن شیشه را بر روی دستمال اسپری کنید و با مالیدن روی شیشه آن را تمیز وبراق کنید.

car cleaning detailing
تمیز کردن شیشه های خودرو

اسپری های تمیز کننده شیشه ها

بدون شک تمیز کردن شیشه های خودرو کاری سخت و دشوار است. استفاده از اسپری های مطمئن و مخصوص به شما کمک می کند تا هم شیشه های تمیزی برای اتومبیل خود ایجاد کنید. وهم مانع آلوده شدن سریع آن شوید . دسته ای از اسپری ها برای تمیز کردن شیشه ها به کار می روند؛ اما اسپری هایی با فناوری نانو نیز برای شیشه های خودرو در بازار موجود است که مانع از چسبیدن آلودگی ها به شیشه می شود و یا باعث غلت خوردن باران های اسیدی از روی شیشه ها می شوند. علاوه بر آن پولیش شیشه نیز می تواند تا حد بسیار زیادی خش های روی شیشه را از بین ببرد و شیشه ای تمیزی را به خودرو شماهدیه دهد. در کل تمیز کردن شیشه های خودرو چون با دید راننده ارتباط مستقیم دارد باید همیشه تمیز باشد تا رانندگی مطمئنی را برای سرنشینان خودرو رقم بزند.     نویسنده : مهدی ذوالفقاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم