اسپری انژکتور شوی دلایل و روش شستشوی انژكتور خودرو

اسپری انژکتور شوی خودرو

اسپری انژکتور شوی دلایل و روش شستشوی انژكتور خودرو و روش شستشو

اسپری انژکتور شوی : قلب خودرو انژکتور است.
همان طور که خون در قلب انسان پمپاژ میشود و وظیفه خون رسانی بدن را به عهده دارد
انژکتور نیز قلب خودرو است.

تمیز کننده انژکتور شور

تمیز کننده انژکتور شور برای تمیزکردن انژکتور مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تمیزکننده می‌تواند رسوبات حاصل از سوخت ناقص را رفع کرده و عملکرد سیستم سوخت را بهبود بخشد. از دیگر مزایای این محصول می‌توان به کاهش مصرف سوخت خودرو اشاره کرد.

نقاط قوت:
کاهش مصرف سوخت
تمیزکننده کابراتور
بالابردن راندمان موتور خودرو
احیای مجدد و افزایش راندمان سیستم سوخت‌رسانی خودرو
افزایش شتاب خودور
برطرف کننده رسوبات

نکته:
پیشنهاد میشود برای عملکرد بهتر این محصول، زمانی که باک بنزین خودروی شما بطور کامل خالی شده است، اول تمامی محتویات این محصول را در باک ریخته و بعد اقدام به پر کردن باک بنزین خود نمایید.

تمامی کثیفی ها و آشغال های موجود در بنزین در انژکتور میماند و باعث کثیف شدن آن میشود. به همین منظور بهتر است هر چند مدت یک بار انژکتور خودرو را تمیز کنیم. آشغال مانده در انژکتور اگر می خواهید خودرویی همیشه سالم داشته باشید هر چند ماه یک بار تمام قطعات آن را چکاب و تمیز کنید در این مقاله نحوه تمیز کردن انژکتور را برای شما گرد آوری کرده ایم.

 

اسپری انژکتور شوی
اسپری انژکتور شوی – حالت پاشش مایع از سوزن انژکتور کثیف و تمیز

 

اسپری های تمیز کننده انژکتور کربنی که درون سیلندر و روی شمع و انژکتور و قطعات داخلی جمع شده است را از بین میبرد و با گاز دادن خودرو از خودرو خارج میشوند. شایدبپرسید دوده در موتور خودرو و درون محفظه احتراق چگونه باعث میشود که قدرت خودرو کم بشود. این دوده ها با چسبیدن به محفظه احتراق باعث کم شدن حجم محفظه احتراق میشود پس مقدار کمتری بنزین به داخل محفظه تزریق و پاشیده میشود و محل کمتری برای انفجار مایع وجود دارد. این باعث میشود قدرت کمتری در محفظه احتراق آزاد شود و خودرو در سربالایی ها کم بیاورد. حل این مشکل تنها با تمیز کردن و شستشوی انژکتور ممکن است. در ادامه روش های شستشوی انژکتور را بررسی میکنیم.

روش تمیز كردن و شستشوی انژكتور خودرو – اسپری انژکتور شوی

بهتر است هر سه ماه یکبار انژکتور به صورت کامل تمیز شود.
انژکتور خودرو باید تمیز و بدون هیچ آلودگی باشد تا بنزین به طور کامل بسوزد. اگر درون محفظه احتراق نیز کثیف باشد این کثیفی ها و آلودگی ها باعث میشود تا بدنه آن خورده شود. طبق تصویری که مشاهده میکنید اگر سوزن انزکتور دچار آلودگی باشد نیز در پاشش بنزین دچار مشکل خواهیم شد. در داخل این پاک کننده ها که میتوان آنها را درون بنزین بریزیم تا در موتور وارد شود و باعث تمیز شدن انژکتور شود موادی وجود دارد که باعث افزایش اکتان بنزین می شود و این افزایش اکتان باعث میشود که انژکتور ها و مسیر سوخت رسانی که دچار آلودگی و کثیفی شده است تمیز شود.

 

 

این تمیز کردن باعث میشود که حتی مصرف سوخت خودروی شما نیز کاهش پیدا کند و علاوه بر این قدرت موتور نیز افزایش پیدا میکند و خودرو در سربالایی ها کم نمی اورد. بنا بر این بهتر است هر چند وقت یک بار به فکر تمیز کردن انژکتور خودرو بوفتیم. با یک اسپری تمیز کننده انژکتور به راحتی میتوانید همه این مشکلات را رفع کنید و محفظه احتراق خودرو و سوزن انژکتور را تمیز کنید و تمامی دوده ها را از آن بزدایید. همچنین با استفاده از مکمل های سوختی که خاصیت پاک کنندگی انژکتور خودرو را دارند نیز میتوانید همین کار را انجام دهید.

روش های شستشوی انژکتور با اسپری انژکتور شوی

شستن انژکتور به صورت دوره ای در هر سه ماه یک بار و یا در هر 40 تا 50 هزار کیلومتر واجب است و پیشنهاد میشود. متاسفانه روش هایی که امروزه با این روش ها افراد اقدام به شستشوی موتور خودرو و انژکتور میکنند نه تنها باعث بهبود عملکرد موتور نمیشود بلکه باعث خرابی و خوردگی موتور و بدنه میشود. روش استاندارد شستشوی انژکتور به این صورت است که میبایست پیش از انجام هر عملی انژکتور را از محل به صورت کامل باز کنید و آن را در دستگاه مخصوصی ببندید. سپس به وسیله دستگاه اولتراسونیک که مخصوص شستشوی انژکتور است و به همراه مایع مخصوص شستشوی انژکتور در اسپری انژکتور  شوی عمل شستشو انجام گیرد. حالا با استفاده از یک اسپری تمیز کننده و مناسب برای شستشوی انژکتور تمامی قطعه را اسپری کنید و آلودگی های آن را بریزید.

 

انژکتور شوی
اسپری انژکتور شوی – جداکردن انژکتور از خودرو

در صورتی که قطعه را از خودرو جدا نکردید پس از اسپری کردن چند بار محکم پدال گاز را در حالت روشن خودرو فشار دهید تا تمامی آلودگی ها از اگزوز خارج شود.

سوزن انژکتور

سوزن انژکتور دارای سوراخ بسیار ریزی است که داخل آن را به هیچوجه نمیتوان شست.
بهترین کار برای تمیز کردن آن قرار دادن آن در مایع تمیز کننده و اسپری کردن است.
نکته مهم در مورد سوزن انژکتور این است که سوزن انژکتورها هر کدام دارای  2 عدد اورینگ است که در طول تمامی شستشو تا آخر نیاز به جدا کردن آن ها نیست و نباید آن ها را از سوزن انژکتور جدا کنیم. در زمانی شستشو دقت داشته باشید که میزان خروجی مایع انژکتور شور از هر 4 سوزن باید به یک اندازه باشد.
اگر سوزنی دچار گرفتگی و آلودگی باشد مایع کمتری از آن خارج میشود.

در پایان بهتر است به این آمار توجه داشته باشید:

  • تمیز کردن انژکتور و سوزن انژکتور باعت کاهش 10 تا 15 درصدی مصرف سوخت خودرو میشود.
  • شستشوی محفظه احتراق خودرو و تمیز کردن انژکتور قدرت خودرو را چیزی حدود 8 تا 10 درصد افزایش میدهد.
  • آلودگی خودروهایی که انژکتور آنها آلوده و کثیف است بسیار بیشتر است که این به دلیل ناقص سوختن سوخت است.

 

نویسنده : مهدی ذوالفقاری

فروش انواع انژکتور شوی

 

 

 

2 دیدگاه برای “اسپری انژکتور شوی دلایل و روش شستشوی انژكتور خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم