راهنمای خرید و معرفی انواع خوش بو کننده ها ( قسمت اول )

32d71c6cc74d0bf4f32dc987a53c911d

راهنمای خرید خوش بو کننده ها + معرفی انواع آن

ممکن است شما نیز همچون بسیاری از رانندگان علاقه مند به خودرو بیشتر وقت خود را صرف تمیز کردن خودرو کنید و یا بیشترزمان یک روزتان را درون خودرو باشید. اگر این طور باشد مطمعنا بوی داخل فضای کابین برای شما بسیار مهم است. ممکن است بار ها و بار ها برای خرید انواع خوش بو کننده ها اقدام کرده باشید ولی هنوز تفاوت میان آنها را درک نکرده باشید و یا با کارایی هر خوش بو کننده آشنا نشده باشید و برای همین در انتخابتان بسیار دچار شک و تردید و حتی اشتباه شده باشید. یک بوی ملایم و خوش میتواند تجربه رانندگی را بسیار لذت بخش تر کند و از کلافگی در هوای آلوده شهر های بزرگ بکاهد.

اما آیا کدام خوش بو کننده مناسب کابین خودروی شما است ؟
و یا کدام رایحه با فضای خودروی شما همخوانی دارد ؟
وقتی حرف از انتخاب رایحه می شود، شما باید سعی کنید در میان تمامی رایحه های موجود که برای تمامی سلایق طراحی شده جستجو کنید و رایحه مورد علاقه تان را انتخاب کنید که این بسیار گیج کننده است ولی اگر از قبل با آنها آشنایی داشته باشید این کار را میتوانید به سادگی انجام دهید. برای آشنایی با انواع خوش بو کننده ها و انواع رایحه ها در ادامه این مقاله با فروشگاه اینترنتی پیسوان همراه باشید.

22713
فروشگاه پیسوان – خوشبو کننده خودرو

انواع خوش بو کننده ها

شرکت های مختلف برای پخش انواع رایحه ها در خودرو اقدام به طراحی و ساخت انواع خوش بو کننده ها کرده اند که در این مقاله به معرفی آنها میپردازیم.
این دسته بندی ها بر اساس نوع ساختمان خوش بو کننده انجام میگیرد.

خوشبو کننده های آهسته رهش

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که از بوی شدید و تند بسیاری از خوش بو کننده ها در خودرو دچار حالت تهوع و یا سر درد شده باشید. برخی از خوشبو کننده ها ی ساخته شده در هر نوع و شکلی که هستند از آنچنان شدت رایحه بالایی برخوردار هستند که گاهی برای راننده و یا سرنشینان باعث سر درد و حالت تهوع میشوند و به سرنشینان حس خفگی می دهند.

در این زمان بهتر است از این مدل خوش بو کننده ها استفاده کنید.
خوش بو کننده های آهسته رهش قابلیت تنظیم شدت رایحه را دارند.
شما میتوانید به سادگی این خوش بو کننده ها را در هر حالت دلخواهی تنظیم کنید تا میزان بو در خودرو تنظیم شود. نکته دیگر راجع به این خوش بو کننده ها دوام بسیار بالای آنها است که این دوام و ماندگاری بالا در هنگامی که شما شدت رایحه را کمتر تنظیم کرده باشید بیشتر هم میشود. بنا بر این علاوه بر اینکه با این خوش بو کننده ها میزان بوی کابین خودرو را میتوانید به راحتی تنظیم کنید حتی میتوانید در عمر آن نیز صرفه جویی کنید و باعث دوام بیشتر آن شوید.

خوشبو کننده های دریچه کولر

cooler
فروشگاه پیسوان – خوشبو کننده خودرو

طراحی این خوش بو کننده ها بسیار جالب است.
این مدل از خوش بو کننده ها را به دریچه کولر متصل میکنند که با روشن کردن کولر یا بخاری و یا پنکه خودرو بوی آن به سراسر خودرو پخش میشود و تنا مشکل آن غیر قابل تنظیم بودن میزان رایحه آن است. به دلیل این که این خوش بو کننده ها در معرض دید قرار میگیرند، شرکت های سازنده این خوش بو کننده ها در ظاهر این نوع از خوش بو کننده ها بسیار ظرافت و دقت به خرج میدهند.

خوشبو کننده های آویز

3694408
فروشگاه پیسوان – خوشبو کننده خودرو

خوش بو کننده های آویز سالهاست که میهمان خودرو ها است.
اولین تصویری که از خوش بو کننده های آویزی به یاد داریم خوش بو کننده های کاج شکل است. امروزه بسیاری دیگر از انواع این خوشبو کننده های آویز ساخته و طراحی شده است. این خوشبو کننده ها به دلیل این که به شکل آویز هستند و بیشتر از هر قسمت دیگری به چشم می آیند باید دارای ظاهری بسیار شکیل و زیبا باشند. این آویز ها دارای مزیت های فراوانی علی الخصوص ماندگاری بالا هستند.

خوشبو کننده های عروسکی

کننده عروسکی آرئون areon smile
فروشگاه پیسوان – خوشبو کننده خودرو

این عروسک های کوچک و زیبا یکی از شکل هایی است که برای خوش بو کننه ها طراحی شده است و مناسب تمامی خودرو ها هستند. بیشتر خانم ها طرفدار این خوش بو کننده ها هستند. به خاطر ابعاد کوچک این عروسک ها از آنها میتوان در همه جای خودرو استفاده کرد. برخی از این عروسک ها دارای پیچ تنظیم برای اندازه رایحه چخش شده در محیط هستند.

خوشبو کننده های افشانه ای

این افشانه ها همانند دیگر افشانه های خوش بو کننده منزل و یا محیط کار هستند
و از همان تکنولوژِ در ساختشان استفاده میشود.
خوش بو کننده های افشانه ای یکی از پر طرفدار ترین  انواع خوش بو کننده ها هستند که در انواع رایحه ها برای خود رو ها ساخته شده اند.

خوشبو کننده های قطره ای

خوش بو کننده های قطره ای را به این روش میتوان استفاده کرد
که چندقطره از آن را بر روی یک تکه پنبه بچکانید و آن را در قسمتی از خودرو مانند دریچه کولر و … قرار دهید.
همچنین میتوانید این پنبه را به تمامی محیط داخل خودرو بکشید.

 

نویسنده : مهدی ذوالفقاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم