راهنمای خرید و معرفی انواع خوش بو کننده ها ( قسمت دوم )

Spring

راهنمای خرید خوش بو کننده ها + معرفی انواع آن

در مقاله قبل  در مورد انواع خوش بو کننده ها خواندیم و خواندیم که شما ممکن است
همچون بسیاری از رانندگان بیشتر زمان یک روزتان را درون خودرو باشید. بنا بر این برای شما مهم است که درون خودرو خوش بو باشد و رایحه خوشی به بینی شما بخورد. همچنین مطالبی در مورد این که کدام یک از خوش بو کننده ها برای خودروی شما مناسب تر است خواندیم ولی باید توجه داشته باشیم که رایحه خوش بو کننده مهم ترین قسمت موضوع است.
در این مقاله به صورت مفصل انواع رایحه ها را برای شما معرفی خواهیم کرد.

انواع رایحه خوش بو کننده ها

در انتخاب خوشبو کننده مناسب برای خوش بو کردن محیط اتاقک خودرو، این سلیقه است که همیشه حرف اول را می زند. اما بهتر است با رایحه های مختلف، به خصوص بسته به فصل های مختلف سال آشنایی کافی داشته باشید تا در خرید خوش بو کننده مناسب دچار مشکل نشوید. همچنین شرکت های مختلف سازنده انواع خوش بو کننده ها سعی در براورده کردن نیاز های تمامی سلیقه ها دارند و تا به امروز برای بیشتر سلایق رایحه هایی مناسب و مطبوع آفریده اند که مطابق میل بسیاری از مصرف کننده ها است. در خرید انواع خوش بو کننده ها باید توجه داشته باشیم  که این رایحه مطابق کابین خودروی ما باشد. در ادامه فروشگاه اینترنتی پیسوان اقدام به معرفی چند رایحه مناسب و خوش برای محیط کابین خودروی شما را معرفی میکند.
در ادامه با پیسوان همراه باشید.

انواع رایحه ها بر اساس فصل

1 –  رایحه مناسب خوشبو کننده ماشین برای فصل زمستان

670713winter1.alale .co
فروشگاه پیسوان – خوشبو کننده خودرو

برای فصل های سرد، درست مانند انتخاب ادکلن، رایحه های گرم برای ماشین هم بسیار مناسب هستند.
مثلا رایحه های گرم و تلخ مانند رایحه دارچین که دارای بوی گرم و کمی تند هستند برای خودرو بسیار مناسب است و یا رایحه نارگیل و یا کاج، که در دسته رایحه های گرم دسته بندی میشوند و در فصل سرما می توانند فضای گرم و آرامش بخشی را برای ماشینتان به ارمغان بیاورند.

2   رایحه مناسب خوشبو کننده ماشین برای فصل بهار

Spring
فروشگاه پیسوان – خوشبو کننده خودرو

در فصل بهار تمامی طبیعت جانی دوباره میگیرد و درختان پر از گل ها و شکوفه ها میشوند و طراوت و سرسبزی همه جا را در بر میگیرد. زمانی که شما در خودرو هستید نباید از این نعمت خدا دادی بی نصیب باشید. بنا بر این همانطور که فصل بهار طبعا فصل تازگی و تولد دوباره طبیعت است بهترین انتخاب استفاده از رایحه هایی است که این حس تازگی را در محیط خودرو نیز تداعی کند. به عنوان مثال، رایحه چای سبز و رایحه آلوئه ورا با بویی سبک و نه خیلی تند یا حتی رایحه های بهار نارنج و طالبی و … میتواند محیط دلنشین و پر طراوتی به خودروی شما دهد.

3 –  رایحه مناسب خوشبو کننده ماشین برای فصل تابستان

تابستان
فروشگاه پیسوان – خوشبو کننده خودرو

در فصل گرم تابستان، اکثرا به دنبال رایحه های سرد و خیس باشید.
این بهترین انتخاب برای کابین خودروی شماست که پس از یک روز خسته کننده و گرم در محیطی قرار گیرید که بوی سیب سبز و رایحه های سرد و خنک آن را فرا گرفته اند. رایحه های سرد می توانند دلپذیر ترین تجربه را برای هر محیطی به وجود بیاورند. اگر ترجیح می دهید تم تابستان و زیبایی هایش را از دست ندهید، می توانید از رایحه های شیرین و خوشمزه میوه ای مانند آناناس، سیب سبز و زربری یا لیمو و … برای خوش بو کردن خودروی خود استفاده کنید.

4 –  رایحه مناسب خوشبو کننده ماشین برای فصل پاییز

paeezzz 765x510
فروشگاه پیسوان – خوشبو کننده خودرو

در فصل پاییز بهترین انتخاب رایحه چوب است.
رایحه هایی که پایه چوب سوخته یا جنگلی دارند برای فصل پاییز فوق العاده هستنید و میتوانند تجربه قدم زدن در یک جنگل پر از برگ های خشک را برای شما به ارمغان بیاورند. عطر باران و بوی نم باران در رایحه های باران و چوبی بهترین انتخاب برای پر کردن خودروی شما است. رایحه های تندی مانند زنجبیل نیز از جمله رایحه های پر طرفدار در این فصل زیبا هستند.

توصیه هایی در مورد خوشبو نگه داشتن خودرو

استفاده از خوش بو کننده ها میتواند فضای خودرو را بسیار دلپذیر و با طراوت کند و باعث شود خستگی مسیر حس نشود. همچنین استفاده از اسپری ها و … نیزمیتواند در این امر کمک کند ولی نکته ای که مهم است این است که در کنار خوش بو کردن محیط، باید از عواملی  که باعث ایجاد بوی بد در کابین خودرو میشوند نیز جلوگیری کنیم. یکی از این عوامل سیگار کشیدن است. سیگار کشیدم علاوه بر ایجاد بوی بد در خودرو باعث ایجاد دوده میشود که این دوده ها میتواند تا مدت ها در خودرو بماند و بوی بدی از خود به کحیط بدهد. همچنین باعث کثیفی و چربی داشبورد و فرمان و صندلی ها میشود.

Avoiding Secondhand Smoke
فروشگاه پیسوان – خوشبو کننده خودرو

تمیز کردن خودرو عامل دیگری است که باید در کنار استفاده از خوش بو کننده ها وجود داشته باشد.
اصولا خودروی کثیف نیازی به بوی خوش ندارد.

wash cloth
فروشگاه پیسوان – خوشبو کننده خودرو

در صورتی که خوش بو کننده شما از نوع اسپری های خوش بو کننده و یا خوش بو کننده  قطره ای است بهتر است آن را به نقاطی پرز دار بزنید مانند سقف خودرو تا به خوبی به آن جذب شوند.

 

ترجمه شده توسط : مهدی ذوالفقاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم