عید نوروز و نکات مراقبتی از خودرو (قسمت دوم)

عید نوروز و نکات مراقبتی از خودرو (قسمت دوم)

در قسمت اول خواندیم که سفر های نوروزی بخش اعظمی از سفر های ما ایرانیان را تشکیل میدهند
و اکثرا نیز دوست دارند این سفر ها را با خودروی خودشان انجام دهند.
نکاتی که در مقاله قبل به عنوان نکات مراقبتی از خودرو معرفی شدند
و به صورت مفصل توضیح داده شدند از مهم ترین نکات در مورد نگهداری از خودرو است
که هر کس باید انجام دهد.

در این قسمت از سری مقالات پیسوان با موضوع نکات مراقبتی از خودرو،
قصد داریم سری دوم نکات مراقبتی خودرو دیگری را به صورت مفصل توضیح دهیم.
در ادامه با ما همراه باشید.

رایحه های مناسب برای کابین خودرو در فصل بهار کدام هستند؟

فصل زیبای بهار، زیبا ترین و خارق العاده ترین فصل سال است که زمین از خواب زمستانی بر میخیزد و شروع به رشد میکند. سرزندگی و پویش این فصل باعث میشود همه افراد با دیدن مناظر آن به وجد بیایند. این سر زندگی و طراوت را میتوان به عنوان یک محرک درون رایحه هایی به فضای منزل و خودرو و … آورد. مخصوصا هنگامی که شما برای سفر های بهاری و نوروزی قصد دارید به دل طبیعت بروید باید عطر و بوی با طراوت و سرزنده گیاهان و … را استشمام کنید. رایحه های انرژی زا و مناسب برای فصل بهار و ایام نوروز بیشتر عطری ترش و شیرین و تند با رایحه های گریپ فروت و آلو ها و آلو جنگلی و ترنج و بهار نارنج و مرکبات ریز و … دارند. رایحه های گل رز و رز سفید و گل های بهاری نیز بهترین انتخاب هستند.

کاهش سر و صدا های مزاحم و آزار دهنده کابین

زمانی که برای مسافرت های نوروزی درون خودرو هستید باید بهترین ساعات روز شما باشند،
تا بتوانید در آرامش کامل به تماشای مناظر و طبیعت بپردازید
و بدون هیچ گونه مزاحمتی تمام توجه تان را به محیط اطراف و طبیعت زیبا و باشکوه سبز رنگ اطرافتان اختصتص دهید. در قبل خواندیم که چگونه بوی نا مطبوع محیط را که از موتور به درون خودرو کشیده میشود از بین ببریم و در اینجا میخواهیم بدانیم صدا های آزار دهنده چه عاملی دارند و برای رفع آنها چه اقداماتی را باید انجام دهیم. همچنین مهم ترین نکته این است که چه اقدامی انجا دهیم تا دوباره این صدا های مزاحم ایجاد نشوند؟

منبع تمامی این صدا های آزار دهنده لاستیک های خودرو هستند
و چون ما کمتر به آنها توجه میکنیم اکثرا دچار آلودگی ها و خرابی های شدید و زیادی هستند.
ابتدا باید سنگ ریزه های نفوذ کرده درون شیار ها را در بیاوریم.
در خودرو هایی که به خوبی عایق صدا نشده اند در هنگام حرکت صدای جیر جیر برخورد این سنگ ریزه ها به سطح جاده به خوبی به گوش میرسد که یک صدای آزار دهنده است. بهتر است کمتر از جاده های خاکی برانید تا ریگ ها و سنگ ریزه ها به لاستیک نفوذ نکنند. این سنگ ها بعضا باعث ترکیدگی لاستیک نیز میشوند. همچنین اگر لاستیک خودرو نرم نباشد سر و صدا و خش خش های زیادی به پا میکند.

البته نرمی لاستیک علاوه بر این که از سر و صدای زیاد میکاهد و ضربات را کاهش میدهد باعث مقاومت بیشتر لاستیک میشود و از ترک خوردن لاستیک که باعث قاچ خوردن و ترکیدن آن نیز میشود جلوگیری میکند. برای این منظور باید از اسپری های لاستیک استفاده کنیم. برند های مادرز و جردن و مویلر و … ا برند های فعال در ساخت اسپری لاستیک هستند.

یک پک کامل از محصولات مورد نیاز و مهم و حساس

بهتر است خودتان یک کیف برای مواقع ضروری درست کنید
تا در مواقع لازم و ضروری بتوانید از آن استفاده کنید.
پیشنهاد ما به شما این است که علاوه بر آچار ها و … از محصولاتی مانند اسپری پنچر گیر و اسپری آتش خاموش کن و اسپری های نانو ضد بخار و چسب ماشین و … نیز در خودروی خود استفاده کنید. کاربرد این محصولات اگر چه محدود و نه دائم است ولی به موقع خود میتوانند بسیار کار آمد باشند. کاربرد اسپری آتش خاموش کن در جلوگیری از ایجاد آتش های بزرگ جنگلی بسیار مناسب است. با استفاده از آن میتوانید پس از این که در طبیعت آتشی به پا کردید و غذای خود را گرم کردید آن آتش را به صورت کامل خاموش کنید. همچنین برای خنک کردن رادیاتور خودرو و قسمت های دیگر و خاموش کردن آتش های ایجاد شده کوچک در هر کجا بکار میرود.

اسپری پنچر گیر نیز یکی از وسایلی است که وجود آن در هر خودرو بسیار لازم و ضروری میباشد.
تصور کنید در مسیر، جسمی خارجی به لاستیک خودرو شما وارد شده و هیچ دسترسی به آپاراتی و تعمیر گاه ندارید. اسپری پنچر گیر خودرو مایعی چسب مانند و بسیار مقاوم را به سوراخ ایجاد شده اسپری مینماید تا از خروج باد جلوگیری کند. به این وسیله میتوانید خودروی تان را تا اولین تعمیر گاه برسانید و از یک فاجعه و ناراحتی در مسافرت با ارزشتان جلوگیری کنید. چسب ماشین نیز برای چسباندن قطعات خودرو و چسباندن سپر خودرو به شما کمک میکند و شما میتوانید از آن قطعه تا مدت ها استفاده کنید و خود را به یک تعمیر گاه و نمایندگی برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم