الیاف و الیاف کربنی استفاده شده در فیلتر کابین

الیاف کربن فیلتر کابین فروشگاه اینترنتی پیس وان

آیا تاکنون برای تان پیش آمده است که پس از این که سیستم تهویه خود را روشن میکنید بوی نامطبوع به مشام تان برسد؟ و یا اینکه از مملو شدن گردوغبار, دود سیگار ,اگزوز و… احساس ناخوشایند داشته باشید؟ میدانید الیاف کربنی چه جنسی دارند ؟

یکی از مهمترین علل به وجود آمدن این مشکل کثیف بودن فیلترکابین خودرو و یا عدم وجود آن است (در صورت عدم وجود نصب آن به صورت دستی و به راحتی انجام می پذیرد). فیلتر ها از مهم ترین لوازم مصرفی خودرو هستند و نقش بسیارمهمی را ایفا می کنند وجود آنها و تعویض به موقع آنها به کیفیت کارکرد خودرو می‌افزاید. وجود فیلتر هوا به نوعی از مزایای خودرو محسوب می‌شود به طوری که در صورت وجود به شرط تمیز بودن و کیفیت مناسب, رضایت سرنشینان را به دنبال خواهد داشت ولی کثیف بودن آن نه تنهایی کمکی به بهبود شرایط نمیکند بلکه وضعیت نامطلوبی ایجاد میکند به گونه ای که خود به نوعی عامل ایجاد هوای سمی و نا پاک محسوب میشود. فیلترها انواع گوناگونی دارند; فیلترروغن, بنزین, فیلتر هوای موتور و فیلتر کابین.

اهمیت فیلتر ها خصوصا فیلتر کابین . . .

فیلتر ها از مهم ترین لوازم مصرفی خودرو هستند و نقش بسیارمهمی را ایفا می کنند وجود آنها و تعویض به موقع آنها به کیفیت کارکرد خودرو می‌افزاید. وجود فیلتر هوا به نوعی از مزایای خودرو محسوب می‌شود به طوری که در صورت وجود به شرط تمیز بودن و کیفیت مناسب, رضایت سرنشینان را به دنبال خواهد داشت ولی کثیف بودن آن نه تنهایی کمکی به بهبود شرایط نمیکند بلکه وضعیت نامطلوبی ایجاد میکند به گونه ای که خود به نوعی عامل ایجاد هوای سمی و نا پاک محسوب میشود. فیلترها انواع گوناگونی دارند; فیلترروغن, بنزین, فیلتر هوای موتور و فیلتر کابین.

فیلتر الیاف کربنی در تصفیه آب
فیلتر الیاف کربنی در تصفیه آب

همان گونه که فیلتر روغن و فیلتر بنزین از ورود ناخالصی ها و آلاینده های موجود در مایع به داخل موتور خودرو جلوگیری می کند و سبب عملکرد بهتر آن می شود فیلتر کابین نیز از ورود آلاینده ها به داخل کابین خودرو جلوگیری میکند و مانع  بو گرفتن کولر خودرو که ناشی از وجود رطوبت و تشکیل کپک می باشد میشود. معمولاً فیلترهای هوا از جنس کربن ساخته می شود که به فیلترهای کربنی مرسوم اند.

روش تصفیه هوا کابین

در این نوع فیلترها, کربن در بین لایه های الیاف قرار می گیرد  و سبب می شود  حین عبور هوا از فیلتر, آلاینده ها و نا خالصی های موجود را به خود جذب کند و هوای سالم تولید نماید. فیلتر های کربنی در زمینه تصفیه آب نیز به منظور جذب کلر موجود در آب, رنگ و بوی نا مطبوع و گازهای محلول در آب مورد استفاده قرار می گیرند. این فیلتر ها پس از مدتی کارایی خود را از دست می دهد پس باید دقت کنیم که در زمان مناسب مورد تعویض و بازبینی قرار گیرند. مدت زمان تعویض فیلتر هوا بستگی به شرایط آب و هوایی و میزان آلودگی هوا دارد که به نسبت فیلترهای آب دارای طول عمر کوتاه تری هستند.

خرید فیلتر کابین ارزان تر از همه جا . . .

حال این واقعیت وجود دارد که برخی فیلتر های ارزان قیمت قادر نیستند آلاینده های گازی را به خود جذب کنند زیرا این ذرات بسیار ریز هستند و از درز های فیلتر عبور میکنند. اما تا حد زیادی از ورود گرد و غبار به داخل کابین جلوگیری میکند; دلیل این عدم توانایی در جذب ذرات بسیار ریز نوع الیاف مورد استفاده در فیلتر ها می باشد. امروزه صنعت الیاف پیشرفت شگرفی در زمینه ساخت فیلترهای با کیفیت مناسب و با بازدهی بالا داشته است به طوری که منجر به تولید فیلترهای هوای سبک با استفاده از نانو الیاف ابریشم شده است.

مکانیسم فیلتر کابین الیاف کربنی
مکانیسم فیلتر کابین الیاف کربنی

دلیل برتری بافت الیاف کربنی در فیلتر کابین

حال ممکن است این سوال به وجود آید که علت برتری استفاده از نانو لوله های ابریشمی و کربنی نسبت به نانو لوله های کربنی چیست; علت این جای گزینی, سمی بودن نانو لوله های کربنی و ناسازگاری محیط زیست و زیست تخریب ناپذیر بودن آنهاست لذا طبق تحقیقات انجام شده ترکیب نانو لوله های ابریشمی و کربنی جایگزین بسیار مناسبی محسوب می‌شوند و بر خلاف نانو لوله های کربنی بسیار با محیط زیست سازگارند و زیست تخریب پذیر اند و بسیار سبک هستند لذا این صنعت در صدد طراحی و تولید فیلترهای مناسب ارزان قیمت و بازدهی بالا و البته با کیفیت مناسب است و همچن ینبرند های متفاوتی در زمینه تولید انواع مختلف فیلترها محصولات متفاوتی ارائه داده اند.

پاسخ به سوالات

در جواب به سوالاتی همچون “
چه برند و چه نوعی باید مورد استفاده قرار گیرد؟
تا به نتایج دلخواه برسیم ؟
تحقیقات جامع و استفاده از تجارب افراد را در این زمینه می طلبد.

در پاسخ به سوالاتی مانند :
بهترین و مناسب ترین قیمتی که میتواننم پیدا کنم برای من خیلی بالاست.
چه را ه بهتری را به من پیشنهاد میکنید؟
پاسخ اینگونه است.
انواع فیلتر های کابین و هوا و روغن موجود در بازار دارای قیمت بسیار بالایی هستند و دلیل این قیمت بالا هم وجود واسطه های بسیار میان خریدار و فروشنده است. فروشگاه اینترنتی پیس وان با ایجاد رابطه مستقیم با تولید کنندگان و وارد کنندگان انواع فیلتر ها اقدام به فروش محصولات در وب سایت PISONE کرده است که میتوانید با کلیک در این قسمت به این صفحه لینک شوید. با این کار تمام واسطه ها حذف شده اند و قیمت تمام شده محصولات برای شما بسیار مناسب تر از دیگر فروشگاه ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *