وجود این پنج وسیله در خودرو الزامی است ( قسمت دوم )

124958555 w0 h0 depositphotos 5 original

وجود این پنج وسیله در خودرو الزامی است ( قسمت دوم )

در مقاله قبل خواندیم که در فصل های تابستان و یا زمستان و بر اساس شرایط هر فصل وجود ابزار آلات و یا وسیله هایی در خود رو نیاز است که از ما بین این وسایل و ابزار آلات وجود تعدادی از آنها در هر شرایطی لازم  است.

اگر شما به فکر نگهداری هر چه بهتر از خودروی خود هستید و جزو گروهی از افراد هستید که به سلامت خود و خودروی خود اهمیت زیادی میدهید و دوست دارید تمامی وسایل لازم برای خودروی تان را داشته باشید لطفا این مقله را تا انتها بخوانید. فروشگاه پیسوان در این بخش به صورت مفصل 5 تا از ضروری ترین وسایل مورد نیاز در خودرو ها را به شما معرفی میکند که این 5 مورد در ادامه مقاله قبل است.

در ابتدا واکس خودرو

1car.ir Wax Or Polish6
فروشگاه اینترنتی پیسوان

دلیل این که ابتدا واکس خودرو را در این مقاله بالا تر از موارد دیگر قرار دادیم،
اهمیت بالای واکس خودرو در برابر دیگر موارد است.
واکس خودرو را در تمامی قسمت ها میتوان استفاده کرد.
البته واکس و پولیش دارای تفاوت هایی هستند پس آن را اشتباه نگیرید.
شما میتوانید تفاوت واکس و پولیش را در مقالات پیشین بخوانید.

photo 2018 11 25 20 13 33
فروشگاه اینترنتی پیسوان

هدف اصلی واکس ها ایجاد لایه ای محافظ بر روی بدنه خودرو است تا از نشستن آلودگی ها و گرد و غبار بر روی خودرو جلو گیری کند. و همچنین این واکس ها در نقش یک براق کننده قوی برای خودرو نیز ظاهر میشود و خودرو را به زیبا ترین شکل خود در می آورد. ابتدا باید روش واکس زدن خودرو را به خوبی بیاموزید که در مقالات قبل به صورت مفصل توضیح داده شده است. لایه ایجاد شده بر روی بدنه خودرو از برخورد اشعه هایUV   به بدنه خودرو که باعث خرابی رنگ آن میشود جلوگیری میکند و با پر کردن منافذ روی بدنه از نفوذ رطوبت به بدنه و زنگ زدن بدنه خودرو جلو گیری میکند.

واکس خودرو کاربرد های متفاوت و زیادی دارد و میتوان از انواع آن برای بدنه خودرو و شیشه چراغ ها و حتی در داخل خودرو برای داشبورد و مناطق چرمی داشبورد و حتی صندلی ها استفاده کرد. شیوه استفاده از واکس خودرو ر تمامی کاربرد ها یکسان است ولی بهتر است از واکس مخصوص برای هر کاربرد استفاده کرد. متخصصین پیسوان به شما پیشنهاد میکند که اگر قصد سفر به مناطق شرجی و مرطوب کشور مانند نواحی شمالی کشور و یا مناطق شرجی خوزستان را دارید، پیش از حرکت خودروی خود را به صورت کامل واکس بزنید. این کار علاوه بر نگهداری از خودرو در برابر آلودگی ها باعث زیبایی آن نیز میشود که در شناخته شدن شخصیت شما بسیار حائز اهمیت است.

یکی از مهم ترین موارد اسپری مخصوص لاستیک تایر ها

Untitled 1
فروشگاه اینترنتی پیسوان

باید دانست لاستیک ها و رینگ های اگر مهم ترین بخش از یک خودرو نباشند جزو مهم ترین بخش هایی از خودرو است که هم در زیبایی خودرو و هم در ایجاد آرامش کابین و نرمی خودرو نقش و اهمیت بسیار زیادی دارد. تمیز کردن چرخ ها و لاستیک ها نقش بسیار زیادی در زیبایی خودرو و روانی حرکت و رانندگی دارد. نفوذ سنگ ریزه ها داخل شیار های لاستیک ها باعث ایجاد سر و صدا در کابین میشود.

با استفاده از اسپری های مخصوص لاستیک ها میتوان باعث نرمی لاستیک ها شوید. اسپری های لاستیک باعث نرمی لاستیک و جلوگیری از ترک خوردن و قاچ خوردن لاستیک میشود و عمر آن را بیشتر میکند.

 

اسپری آتش خاموش کن مهم ترین وسیله در هر مکان

fire 01 1
فروشگاه اینترنتی پیسوان

اسپری آتش خاموش کن یکی از مهم ترین ابزار ها برای استفاده در تمامی سفر های تفریحی است. زمانی که نیاز به خاموش کردن آتش ایجاد شده در جنگل و یا پارک های جنگلی داریم این مناسب ترین روشی است که میتوانیم از آن استفاده کنیم. اسپری های آتش خاموش کن حتی در منازل نیز کاربرد های فراوانی دارند. زمانی که ماهی تابه یا قابلمه دچار آتش میشود میتوان از آن برای خاموش و سرد کردن محل آتش ااستفاده کرد.

اسپری های پنچر گیری

124958555 w0 h0 depositphotos 5 original
فروشگاه اینترنتی پیسوان

وجود یک اسپری پنچر گیری در هر خودرویی لازم است.
درست است که در هر خودرو یک لاستیک و چرخ کامل و پر باد وجود دارد ولی باید به فکرپنچر شدن اتفاقی آن نیز باشیم و برای مصافرت های طولانی از ابزار مناسب پنچر گیری بهره مند باشیم. اساس کار اسپری های پنچر گیری به این گونه است که شئ خارجی که باعث پنچری شده را از لاستیک خارج میکنیم و سوراخ را با اسپری می چسبانیم تا از نشتی هوای لاستیک جلوگیری کنیم.
این اسپری ها میتوانند تا مدت ها جلوی نشتی باد را بگیرند.

یک جعبه ابزار کامل حاوی تمام آچار ها

p6031
فروشگاه اینترنتی پیسوان

وجود یک جعبه ابزار کامل و بدون نقص در هر خودرویی لازم است.
وجود مجموعه ای کامل از آچار ها و ابزار برای تعمیرات دستی خودرو بسیار لازم است
و مخصوصا در مسافرت هایطولانی مدت وجود آنها بسیار لازم است.

 

 

نویسنده : مهدی ذوالفقاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم