ورود به فصل پاییز و اصول مراقبت خودرو

اصول مراقبت خودرو - پیس وان

وسایل نقلیه از جمله خودرو ها در زندگی روزمره در معرض معضلاتی قرار می گیرند که این معضلات در تمام طول سال و در هر زمانی ممکن است به وجود آیند و به مراتب به تناسب تغییر فصول متغیرند اکثریت ما با مشکلاتی که برای خودروی شخصی مان در فصلهای مختلف سال  مثل زمستان و تابستان به وجود می آید آشنا هستیم به طوری که این دو فصل حساسیت بیشتری از صاحبان خودرو را برانگیخته تا بتوانند به نوعی در صدد رفع خطرات احتمالی برایند.

اصول مراقبت خودرو - پیس وان
اصول مراقبت خودرو – پیس وان

 اما با ورود به فصل پاییز نباید از این نکته غافل شویم
که این فصل نیز مراقبت های ویژه ای را از سمت صاحبان خودرو می طلبد.

به طور مثال در روزهای گرم و سوزان تابستان باید توجه داشته باشیم اسپری های خودرو را از تابش مستقیم نور خورشید دور نگاه داریم. یا زمانی که موتور ماشین شدیداً تحت فشار قرار گرفته لذا وجود گرمای بیش از حد نیز کار را دشوارتر می سازد و سبب جوش آوردن خودرو میشود, بالانس نبودن تایر های ماشین ,استفاده نکردن از روغن ترمز مناسب(از لحاظ غلظت), بی دقتی در رعایت نکات ایمنی, خودرو را در معرض مشکلات جدی قرار می دهد.

فصل زمستان

اما فصل زمستان نیز سهم ویژه ای در خرابی های به بار آمده دارد;
یک روز صبح زیبای زمستانی به ناگهان متوجه شیشه شکسته و خرد شده خودروی شخصی تان میشوید; بله, این از جمله اتفاقات رایجی است که به سبب اختلاف دمای بسیار هوای داخل خودرو و هوای بیروندر فصل زمستان,ایجاد می شود و یا زمانی که در حال رانندگیهستید ناگهان به سبب یخ بودن سطح جاده و یا تجمع برف, خودرو قادر به حرکت نیست لذا استفاده از تایر مناسب از جمله نکات حائز اهمیت در این فصل می باشد اما داستان به اینجا ختم نمی شود.

بسیاری از ما می پنداریم که مشکلات احتمالی, محدود به این دو فصل بوده اما این طرز فکر نادرست است; رها شدن از گرمای زجر آور تابستان و ورود به فصل پاییز احساس خوشایندی در همه ی ما ایجاد می کند اما این فصل نیز به نوبه خود سبب بروز مشکلاتی است که شاید بسیاری از افراد از آن غافل شوند.

باران های اسیدی

 حتماً تا به حال واژه ی باران اسیدی به گوشتان خورده است.
لازم است بدانید پاییز از جمله فصل هایی است که بیشترین احتمال بارش باران اسیدی در اثر آلودگی بیش از حد هوارادارد;بارش باران اسیدی باعث از بین رفتن رنگ بدنه خودرو و حتی ایجاد شکاف بر روی بدنه می‌شود و به تدریج رنگ بدنه خودرو را کدر میسازد. بارش باران نیز به تنهایی سبب لغزندگی سطح جاده ها شده و همانند زمستان استفاده از تایرهای مناسب و عاج دار تاثیر بسزایی در روند حرکت خودرو و کاهش تصادفات ناشی از لغزندگی دارد.

باران اسیدی پیس وان
باران اسیدی پیس وان

همچنین نشستن قطرات باران بر روی شیشه سبب کاهش دید راننده می شود لذا از سالم بودن برف پاک کن ها قبل از حرکت خودرو اطمینان کافی حاصل نمایید.  پاییز فصل بارش باران, وزش بادهای  شدید ,رعد و برق و … است پس مراقب باشید در زمان رعد و برق, زمانی که در فضای باز و کویری مانند قرار دارد با جمع کردن آنتن خودرو خطرات احتمالی ناشی از رعد و برق را کاهش دهید و یا در هنگام وزش بادهای شدید احتمال افتادن درختان,تابلوها, بیلبوردها,تیرهای برقو…بر روی وسیله نقلیه وجود داردپس خودرو را تا میتوانید دور از اماکن پر حادثه نگه دارید و یا در هنگام بروز سیل (در اثربارش بیش از حد) لازم است خودرو تا حد امکان در ارتفاعات فاقد سراشیبی پارک شود,
تا در نهایت بتوانید با رفع خطرات و دور ماندن از سوانح,
لذت کافی را از این فصل دل انگیز برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم