پنج دلیل برای بردن خودرو به کارواش

ApexCarWashSlideshow0013

پنج دلیل برای بردن خودرو به کارواش

روزها ماشین های زیادی را درخیابان می بینیم
که نیاز به نظافت و تمیز شدن دارند .

ریزگردها و گرد و غباری که هوا و آسمان شهر را پرکرده حاوی ذرات بسیار ریزی است که به بدنه و رنگ ماشین می چسبند و باعت کدر شدن رنگ و درنتیجه کثیف بودن ماشین می گردند . از سوی دیگر گرده های درختان و فضولات پرندگان  خیلی زود  در رنگ خودرو نفوذ کرده و ضایعاتی را دررنگ خودرو ایجاد می کنند . حال نوبت به تمیز کردن خودرو می رسد . چگونه خودرو خود را تمیز کنیم؟  یا باید به روش سنتی با دستمال و حوله اقدام به تمیز کردن خودرو کنیم و یا به کارواش مراجعه کنیم.

20180530085501 600x330
دلایل استفاده از کارواش – پیسوان

بسیاری از مردم یک حوله و دستمال و یا تکه لنگی در خودرو گذاشته و هراز چند گاه با آن بدنه خودرو را تمیز می کنند اما نمی دانند که با دست خود رنگ ماشین را خراب می کنند. زیرا با کشیدن مداوم دستمال بر روی گرد و غبار و آلودگی چسبیده به بدنه خودرو ، ذرات ریز را به رنگ خودرو می کشند و خراشهای ریزی را در رنگ خودرو ایجاد میکنند. این کار بعد از چند بار تکرار، بدنه ماشین را پر از خش کرده و جلوه بسیار بدی به خورو می دهد. اینجاست که باید هزینه زیادی انجام شود تا رنگ خودرو به شکل روز اول در بیاید، که البته هرگز مثل روز اول نخواهد شد . پس بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و با هزینه بسیار کمتری به یک کارواش مراجعه کنیم .

شستشو با فشار آب

Blue car washing on open air 14775710
دلایل استفاده از کارواش – پیسوان

کارواشها مکانهای مجهز و نیمه مجهزی هستند که کار شستن ماشین را به راحتی و درستی انجام می دهند .
اگر به کارواش مراجعه نموده باشید مشاهده کرده اید،
که کارواش اکثرا با فشار آب اقدام به شستشو کرده و از دستمال و حوله استفاده نمی کند.
فشار آب باعث می شود ذرات چسبیده به رنگ خودرو بدون دخالت دست از بدنه خودرو جداشوند .

استفاده از شوینده های مناسب

7360
دلایل استفاده از کارواش – پیسوان

کارواشها عمدتا و قریب به اتفاق از مواد شوینده با کیفیت و استاندارد های لازم استفاده می کنند که این مواد عمدتا به  صورت عمده فروشی است و در اختیار افراد عادی قرار ندارد و یا کمتر قرار دارد . این مواد شوینده ذرات را در خود حل می کند و بدون آسیب به رنگ خودرو و یا با کمترین آسیب از بدنه و رنگ خودرو جدا می شود .

 شستشوی منافذ  پنهان

ApexCarWashSlideshow0013
دلایل استفاده از کارواش – پیسوان

کارواشها منافذ و محل هایی که شما حتی آلوده بودن آن ها  را نمی توانید به سادگی ببینید، تمیز می کنند.
مثلا ذراتی که در درزها فرو رفته و جا خوش کرده اند را به راحتی تمیز می کنند.
که این مورد هرگز با دستمال و حوله امکان تمیز شدن ندارد ، مگر این که با شیئ نوک تیزی اقدام به تمیز کاری درز ها کنید که حتما به رنگ ماشین آسیب فراوانی خواهید زد.

شستشوی موتور خودرو ،  کاری لازم و مفید

شستن موتور ماشین و یا زیر موتور در خانه و با وسایل ساده امکان پذیر نیست.
همه رانندگان خودرو می دانند که آلوده شدن موتور ماشین  بسیار خطرنک است خصوصا اگر با روغن ماشین آلوده شده باشد. این مورد از آن دسته مواردی است که فرقی در انواع و مدل خودرو ندارد . آلودگی موتور ماشین امکان آتش گرفتتن و حریق را در پی دارد که صد البته در خودرو های مدل پایین این احتمال بیشتر است . در موتور خودرو ،جنت ها و وایر ها و وسایل پلاستیکی بسیاری هست که قابل اشتعال می باشد  ، و اگر خدای ناکرده با روغن و یا ماده ای دیگر روی قسمت های فلزی موتور را پوشانده باشد ، گرمای موتور احتمال حریق را بالا برده و باعت آتش سوزی می شود. پس لازم است هر از چند مدتی خودرو خود را با هر مدل و هر نوع خودرویی به کارواش برده و موتور را از دخل و زیر موتور شستشو دهید .

Unlimited Carwash 1500x615
دلایل استفاده از کارواش – پیسوان

جان انسان و همراهان انسان در خودرو عزیز ترین سرمایه است
بنابر این شستشوی موتور ماشین لازمه رانندگی با اطمینان است.
کارواشها با مواد شوینده مناسب که روغنها را در خود حل می کند می توانند این کار را برای شما به راحتی و سریع انجام دهند و با استفاده از چاله های تهیه شده در کارواش  زیر موتور ماشین را تمیز کرده و عاری از هر گونه آلودگی و روغن و غیره کنند و رانندگی سالمی را به شما هدیه دهند .

فضای داخلی خودرو،  تمیز و خوشبو

انسان همیشه دوست دارد محیط زندگی تمیزی داشته باشد .
بسیاری از مردم مدت زمان زیادی از خودرو استفاده می کنند خصوصا در مسافرت ها .
درسال های اخیر سفر و اقدام به مسافرت در بین مردم کشور ما به صورت چشمگیری رشد داشته و اکثر برای این کار از خودرو شخصی استفاده می کنند .  نظافت داخل ماشین از آن دسته از کارهایی است که کارواشها با استفاده از اسپری های تمیز کننده و خوشبو برای شما انجام می دهند و فضای مطلوب و مناسبی را در داخل خودرو برای شما فراهم می کنند .

 

 

نویسنده : مهدی ذوالفقاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم