پنج وسیله مهم در شستشوی خودرو

car dashboard repairr

پنج وسیله مهم در شستشوی خودرو

تمیز کاری و شستشوی خودرو به عنوان زنگ تفریح برای رانندگان همیشه برای شان خوشایند است.
همه رانندگان و خودرو سواران دوست دارند در پایان هفته خودروی خود را تمیز کنند و آن را بشویند.
از لاستیک ها گرفته تا شیشه ها و سقف خودرو و داخل کابین و داشبورد و صندلی ها و … همه و همه در معرض آلودگی های زیادی هستند که باعث کثیفی آنها میشود. این عوامل باعث میشود از نشستن درون خودرو اصلا احساس خوبی نداشته باشیم. بنا بر این بهتر است کابین خودرو را تمیز نگه داریم.

حالا وقت این است که ماشین را برق بیاندازیم.
اسفنج و پارچه و شوینده و یک خشک کن بردارید و به سراغ ماشین بروید.
وسیله هایی که برای تمیز کاری خودرو به کار میبرید باید نرم باشند و نباید خط و خشی به ماشین اضافه کنند. همینطور باید طوری باشند که آلودگی ها را نیز از بین ببرند. حتما شما هم برای تمیز کردن خودرو یک سری وسایل مخصوص کنار گذاشته اید. این وسایل چه وسایلی هستند ؟ در این مقاله قصد داریم تعدادی از وسایل ضروری برای یک تمیز کاری تمام و کمال را به شما معرفی کنیم. برای این که خط و خشی به بدنه و شیشه ها وارد نکنید در انتخاب این وسایل کمال دقت را داشته باشید.

اولین وسیله پارچه ها و اسفنج ها هستند

اکثر ما ایرانی ها در خودروی خود چند تکه پارچه برای پاک کردن شیشه ها از طرف داخل و بیرون و برای آیینه ها و برای داشبورد و بدنه خارجی خودرو نگه میداریم که با همدیگر متفاوت هستند و هر یک مخصوص یک قسمت است و دلیل کارمان هم لطافت پارچه ها و تمیزی آن برای استفاده در مصارف خودشان است. از نظر پیس وان وجود سه عدد پارچه و یک اسفنج برای شستشوی خودرو و تمیز کاری آن واجب است. دو عدد از پارچه های برای داخل و شیشه ها از طرف داخل و اسفنج و پارچه دیگر نیز برای بدنه و شیشه ها از خارج اتوموبیل.
سعی کنید پارچه و یا اسفنج کثیف را که به بدنه کشیده اید به شیشه ها نکشید،
چون به خاطر گرفتن گرد و خاک باعث ایجاد خط و خش بر روی شیشه میشود.

 

970 Copy
پنج وسیله مهم در شستشوی خودرو – پارچه و اسفنج نرم

 

اسپری براق کننده داشبورد

داشبورد خودرو تنها قسمت داخلی خودرو است که همیشه در معرض نور خورشید قرار دارد.
نور خورشید به صورت مستقیم پس از عبور از شیشه خودرو به داشبورد میخورد و در دراز مدت به سبب وجود اشعه های مخرب   UV  که در نور خورشید قرار دارد، دچار ترک و شکستگی میشود و میپوسد. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است همیشه یک عدد اسپری داشبورد در خودروی خود داشته باشیم و هر چند وقت یک بار داشبورد را با آن اسپری کنیم. این اسپری علاوه بر نرم کردن داشبورد آن را تمیز میکند و باعث براق شدن آن میشود و به خاطر وجود اسانس ها در آن بوی خوبی به فضای خودرو نیز میدهد.

 

car dashboard repairr
پنج وسیله مهم در شستشوی خودرو – اسپری براق کننده داشبورد

 

اسپری آنتی باکتری به همراه یک اسفنج یا پارچه نرم برای صندلی ها

تجمع باکتری ها در میان درز ها و شکاف های صندلی ها و بر روی سطح آن محیطی بد بو و کثیف در خودرو ایجاد میکند. این باکتری ها از بدن هر کسی که بر روی صندلی مینشیند به صندلی منتقل میشود و همچنین با نشستن فردی دیگر بر روی صندلی به آن فرد نیز منتقل خواهد شد. اگر خودروی شما تاکسی است بهتر است همیشه وقت زیادی برای تمیز کردن صندلی های خودروی تان اختصاص دهید تا باعث بیمار شدن خودتان و یا مسافرانی که سوار میکنید نشوید.
دستگیره های در هم میتواند محل مناسبی برای تجمع باکتری ها باشد.
پس از اسپری کردن صندلی ها دستگیره های درب خودرو را نیز با اسپری آنتی باکتری اسپری کنید.

 

HL 889B Chair Massager with Heat Pad Power Car Adapter 8 1024x768 0 e1538302919100
پنج وسیله مهم در شستشوی خودرو – صندلی ها کثیف ترین قسمت خودرو هستند

 

یک برس نرم به همراه شوینده

انتخاب برس برای شستشوی خودرو بسیار مهم است.
این که چه برسی انتخاب کنیم علاوه بر ظاهر که امری سلیقه ای است به جنس آن و نرمی و سختی آن نیز بستگی دارد. بهتر است برای شستشوی خودرو همیشه برسی را انتخاب کنیدکه نرم باشد و پرز های آن از جنس پلاستیک های سخت که ممکن است به رنگ بدنه خودرو آسیب برساند نباشد. برخی برس ها علاوه بر قسمت پرز دار خود در پشت آن قسمت قسمتی برای خشک کردن بدنه و شیشه ها دارد و همچنین محلی برای اتصال شیلنگ در آن تعبیه شده است.
بهتر است این برس ها را هر بار پس از شستشوی خودرو به طور کامل بشوییم.
این به این علت است که آلودگی ها درون برس نفوذ میکند و در نوبت بعد مشکل ساز میشود.

 

2598f834f449e9b015ad0f9fb4328419
پنج وسیله مهم در شستشوی خودرو – برس نرم برای شستشوی بدنه

 

بهتر است همیشه یک شوینده درون جعبه خودرو همراه داشته باشید.
این شوینده میتواند هر نوع که برای شما صرفه بیشتری دارد باشد ولی نکاتی برای انتخاب آن وجود دارد که بهتر است به آن دقت داشته باشید. این شوینده نباید دارای ناخالصی باشد. درون برخی از شوینده ها مقداری ناخالصی وجود دارد که این ناخالصی ها باعث ایجاد خط و خش بر روی رنگ خودرو میشود. همچنین این شوینده نباید از ترکیبات اسیدی قوی استفاده کند. این ترکیبات باعث از بین رفتن رنگ بدنه و ایجاد لکه بر روی آن میشود. شوینده با کیفیت را زمانی که تکان میدهیم نباید کف کند. این آزمایش کوچک را میتوانید برای انتخاب بهترین شوینده به کار بگیرید.

 

6361930905897085029639315
پنج وسیله مهم در شستشوی خودرو – برس دو طرفه ( یک طرف پرز و یک طرف خشک کن )

 

 

نویسنده : مهدی ذوالفقاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم