چرا در اسپری های لاستیک جردن و مویلر اسانس وجود ندارد؟

2 2

چرا در اسپری های لاستیک جردن و مویلر اسانس وجود ندارد؟

شاید این سوال برای مشتریان و مصرف کننده های اسپری های لاستیک جردن و مویلر پیش بیاید که چرا بر خلاف دیگر مارک ها این دو برند درون اسپری های لاستیک خود از اسانس های خوش بو کننده استفاده نمیکنند. اگر برای شما نیز این سوال پیش آمده است پس بهتر است این مقاله را مطالعه بفرمایید.

1 3
فروشگاه اینترنتی اسپری خودرو
در ابتدا این سوال پیش می آید که به صورت کلی اسانس چیست ؟

به صورتی کلی در زبان فارسی” اسانس ”  عبارت است از ترکیباتی که به صورت ترکیبی رایحه و بو و طعم خوب و مطبوعی دارند و اکثرا این عطر و بو از میوه ها و انواع گل ها گرفته میشود. از اسانس ها در محصولات غذایی ، داروئی ، بهداشتی  وآرایشی  و در خوش بو کننده های منزل و خودرو استفاده میشود و بیشترین استفاده آن در خوشبو کننده های شخصی و خودرو و منازل است. لازم به ذکر است اسانس های طبیعی از مخلوطی از موجودات زنده و در اکثر موارد از گیاهان گرفته میشوند. معروف ترین اسانس که همگی ما با آن آشنایی داریم گلاب است. اسانس های طبیعی به صورت عمده به روش تقطیر از گیاهان و یا میوه ها و مرکبات گرفته میشوند.

وجود اسانس ها در اسپری های خودرو

در بیشتر اسپری های خودرو، چه اسپری هایی که در داخل خودرو استفاده و مصرف میشوند و چه اسپری هایی که در خارج خودرو استفاده میشوند از اسانسهای میوه ای و یا انواع گل ها استفاده میشود که علاوه بر تمیز کردن و براق کردن خودرو باعث ایجاد بوی بسیار مطبوع و خوشایندی در خودرو میشود. حباب های حاوی این رایحه ها به منطقه اسپری شده میچسبند و طی مدت زمانی طولانی باز میشوند و بوی خود را آزاد میکنند. بیشتر برند ها در اسپری های مخصوص لاستیک نیز از این اسانس های میوه ای یا گل استفاده میکنند که بوی لاستیک را حذف و بوی مطبوع و خوشی به آن میدهد که البته باعث بالا رفتن قیمت این اسپری ها نیز میشود.

حال آن که در اسپری های برند جردن و مویلر از این اسانس ها استفاده نمی شود.
شرکت تبریز اسپری برای این مورد دلایل خود را دارد که در ادامه توضیح میدهیم.

2 2
فروشگاه اینترنتی اسپری خودرو
چرا در اسپری های لاستیک جردن و مویلر اسانس وجود ندارد؟

به صورت کلی گروه صنعتی تبریز اسپری دلایل خود را در 3 مورد خلاصه میکند.
این سه مورد در زیر به صورت مختصر بیان شده است.

قیمت :

اسانس های میوه ای و یا اسانس های گیاهی دارای قیمت بسیار بالایی هستند و وجود آن ها در اسپری ها باعث میشود قیمت تمام شده ان اسچری برای مشتری و مصرف کننده بسیار بالا برود.  میتوان گفت اصلی ترین دلیل حذف اسانس از اسپری های لاستیک و رینگ خودرو گران شدن آن و قیمت بالا و بی اساس و بی دلیل آن است. وجود اسانس در اسپری لاستیک امری غیر لازم و غیر ضروری است که تنها باعث بالا رفتن قیمت اسپری میشود. شرکت در این باره این جمله را به کار برده است : ” وجود اسانس در اين اسپري ها يعني افزايش بهاي تمام شده كالا آن هم در يك بازار رقابتي ” پس عدم وجود اسانس در آن به سود مصرف کننده و شرکت خواهد بود.

لذت رانندگی :

همچنین اسانس اسپری ها بدلیل ایجاد محیطی خوش بو و مطبوع در اسپری گذاشته میشود. در لاستیک های خودرو نیازی به ایجاد محیطی خوش بو دیده نمیشود و یکی از اصلی ترین دلایل تبریز اسپری به گفته خود این شرکت نیز همین مورد است. از طرفی بوی لاستیک موردی است که بسیاری از رانندگان حرفه ای آن را میپسندند و اگر شما نیر به اتوموبیل و رانندگی علاقه دارید و یا آن را به صورت حرفه ای دنبال میکنید باید بدانید که بوی لاستیک القا کننده خودرویی قدرتمند و جاده است. همانند صدای احتراق موتور که حذف آن از کابین صدای مشتریان BMW   را در آورد و شرکت مجبور شد برای شنیده شدن صدای موتور در کابین از میکروفون استفاده کند.

 

خطر استفاده از حلال های غیر مناسب :

نکته مهم دیگر این است که استفاده از اسانس در اسپری های لاستیک ها تولید کننده را ملزم به استفاده از حلال ها میکند و بسیاری از کارخانه ها و تولید کننده ها اقدام به استفاده از حلال های کم قیمت و بی کیفیت میکنند تا بتوانند در بازار های رقابتی بمانند و حرفی برای گفتن داشته باشند که این حلال ها در طولانی مدت باعث میشود از عمر مفید لاستیک ها کم شود و خطر ترکیدن و ترک خوردن لاستیک را به همراه دارند. بنا بر این بهتر است با گذاشتن اسانس در اسپری های لاستیک که به صورت کلی امری غیر ضروری و بی اساس است باعث ایجاد خطر نشویم.

 

 

نویسنده : مهدی ذوالفقاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم