انواع کارواش خودرو

hqdefault

 انواع کارواش خودرو

شستشوی ماشین یا همان کارواش مصطلح،  یکی از ملزومات روزمره زندگی امروز.
با خرید خودرو یکی از نگرانی هایی که رانندگان را به خود معطوف می کند؛
نگهداری، مراقبت و نظافت خودرو است.

بسیاری از مردم با خرید یک خودرو نو، حتما سری به اسپرتی ها می زنند و از انواع تمیز کننده ها و اسپری ها برای نظافت ماشین خریداری می کنند. هرکسی دوست دارد ماشینی تمیزو لوکس داشته باشد، لذا همیشه یکی از دغدغه های مالکین و رانندگان خودرو بحث نظافت ماشین است. نظافتی که به طول عمر ماشین کمک کند و علاوه بر تمیز کاری درجه نگهداری و مراقبت از خودرو را افزایش دهد.
در این مقاله سعی داریم راههای نظافت همراه با مراقبت خودرو را به بحث بگذاریم.

کارواش خانگی

یکی از کارهایی که مالکان و رانندگان خودرو ها می توانند برای نظافت خودرو از آن بهره ببرند استفاده از کارواش خانگی است. با استفاده از این وسیله می توانید در منزل و پارکینگ خانه خود اقدام به تمیز کاری خودرو بنمایید. استفاده از شوینده های مخصوص خودرو که به رنگ خودرو آسیبی وارد نمی کند واستفاده از کارواش های خانگی راه حل ساده و سهل الوصولی است؛ که همه رانندگان و مالکین خودروها می توانند از آن استفاده کنند و به راحتی بدنه خودرو خود را تمیز کنند.

این راه ساده و سهل الوصول است
اما بیشتر مناسب شستشوی بدنه خودرو است
و تمیز کاری موتور بدین صورت چندان کار ساده ای نیست.

 کارواش های شهری

امروزه کارواش های متعددی در سطح شهر ها موجود است که با دستگاههای مجهز و استفاده از مواد شوینده مناسب به شستشوی خودرو ها مشغولند. به نظر می رسد استفاده از کارواشهای شهری بهترین و راحت ترین راه نظافت و شستشوی خودرو ها است. کارواشها با به کارگیری افراد مجرب و استفاده از مواد شوینده علاوه بر تمیز کاری خودرو به افزایش عمر خودرو نیز کمک می کنند. اگر چه ممکن است خودرو خود را در منزل و پارکینگ و با وسایل ساده و یا با کارواش های خانگی شسته باشید اما باز هم لازم است هر از چند مدتی حتما به یکی از کارواش ها مراجعه نمایید تا علاوه بر شستشوی بدنه خودرو، موتور و زیر و بند خودرو شما را نیز تمیز کنند.

می دانید که این کار در خانه تقریبا ممکن نیست،
و کارواشها با استفاده از محلولهایی که روغن آغشته به موتور را در خود حل می کنند،
موتور خودرو را به راحتی تمیز می کنند و با استفاده از چاله روغن زیر و بند ماشین را نظافت می نمایند.
بدیهی است که هر چه آلودگی ها، قطعات و بدنه ماشین را  کمتر پوشانده باشند،
خوردگی و پوسیدگی ها کمتر خواهد شد و عمر ماشین افزایش خواهد یافت.
می دانید که کارواشها انواع مختلفی دارند.

 کارواش خودرو نیمه مجهز

با اینکه تمام کارواشها از موتور و فشار آب استفاده می کنند و مواد شوینده مطمئنی برای شستشوی خودرو به کار می برند ؛ اما از نظر وسایل در چند رتبه قرار دارند. کارواشهای نیمه مجهز که بییشتر مواقع به خاطر کمبود فضا نیمه مجهز هستند، وکارشان با فعالیت کارواش های مجهز چندان تفاوتی ندارد؛ بیشتر به شستشوی بدنه ماشین اقدام می کنند و گاها موتور و زیر و بند خودرو را شستشو نمی دهند.

کارواش خودرو کاملا مجهز

نوع دیگری از کارواشها هستند که علاوه بر شستشوی بدنه خودرو با استفاده از چاله های تعبیه شده در کارواش زیر و بند ماشین را نیز شستشو می دهند. شستشوی موتور خودرو نیز یکی از کارهای دیگری است که در کارواش های مجهز با محلول هایی که روغن های اطراف موتور را تمیز می کنند؛ انجام می شود. و علاوه بر این ها فضای داخلی خودرو نیز در این نوع از کارواش ها با استفاده از اسپری های خودرو که هم خوشبو هستند و هم نرم کننده، تمیز کاری می شود.

 

465
شستشوی موتور خودرو در کارواش های مجهز

 

اسپری هایی که برای تمیز کاری داشبورد ها استفاده می شود اکثرا با رایحه های خوش تهیه می شود، که علاوه بر نرم کردن داشبورد و تمیز کاری فضای داخلی خودرو را نیز خوشبو می کنند. شما می توانید خودرو خود را به یکی از این کارواش ها بسپارید و مطمئن باشید که خودرویی تمیز و سالم را تحویل می گیرید.

 

505
شستشوی موتور با فشار آب

 

کارواش های مکانیزه خودرو

 

Untitled
استفاده از پر شتر مرغ و الیاف بسیار نرم در کارواش های مکانیزه

 

یکی از بهترین کارواش ها کارواش های مکانیزه است.
این نوع کارواش هر چند از نظر تعداد بسیار کمتر از انواع دیگر است اما بسیار شیک تر و با ساز و کار بهتری است. خیلی از رانندگان دوست دارند همانطور که پشت فرمان نشسته اند و با نفر بغل دست خود مشغول گفتگو هستند و یا به رادیو گوش می دهند از یک در کارواش وارد شوند و با ماشینی تمیز و شیک از در دیگر خارج شوند.

 

hqdefault
شستشوی خودرو با دستگاه های مکانیزه در کارواش های مکانیزه

 

این کار فقط از دست کارواش های مکانیزه برمی آید.
در این نوع از کارواش غلطک هایی در سه طرف راست و چپ و بالای ماشین قرار می گیرد
و با چرخش سریع اقدام به تمیز کاری و شستشوی خودرو شما می کند.
اما دراین کارواشها نیز فقط بدنه ماشین تمیز کاری خواهد شد.

 

 

نویسنده : مهدی ذوالفقاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم