شامپو کارواش

مقاله پایین را با دقت مطالعه کنید

شامپو کارواش یکی از محصولات مورد استفاده در شستشو و جلای بدنه اتومبیل ها است. در این مطلب، به نکات مهمی درباره این محصول اشاره می کنیم.هر آنچه باید درباره شامپو کارواش بدانید.شامپو کارواش چیست؟در تولید شامپوهای کارواش از چه موادی استفاده می شود؟کاربرد شامپوهای کارواش،رایج ترین رقت های مورد استفاده،بهترین غلظت شامپوی کارواش کدام است؟یک شامپو کارواش با کیفیت چه ویژگی هایی دارد؟آشنایی با انواع مدل های شامپو کارواش و …..

shampOOoo01

شامپو کارواش

Untitled 1
sh11
al1

 

هر آنچه باید درباره شامپو کارواش بدانید

  شامپو کارواش چیست و چه انواعی دارد؟ این سوالی است که با رونق گرفتن استفاده از محلول های شــوینده بدنه اتومبیل ها، ذهن صاحبان ماشین را به خود مشغول کرده است. شایــد تا چندین ســال پیش تنها راهی که برای شستــشوی بــدنه خودروها وجـود داشت، استفاده از محلول های دست ساز بود. امـا امروزه شاهد پیشرفت چشمگیری در این زمیـنه هستیم. به طوری که سـری جدیـدی از شامپوهای کارواش تولید شده اند که بدون آسیــب زدن به بدنه اتومبیل ها و با انجام فرآیندهایی همچون براق و درخشان کردن آن ها، خیلی زود در میان خریداران جا باز کرده اند. در این مطلب قصد داریم هر آنچه نیاز دارید درباره این محصولات و انواع آن ها بدانید را بیان کنیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

   شامپو کارواش چیست؟

شامپو کارواش یک محصول شوینده جدید است که برای رفع آلودگی های خودرو با فرمولاسیونی ویژه تولید شده و به بازار عرضه می شود. یکی از دلایل رونق گرفتن استفاده از این محصولات، کیفیت بالای آن ها به دلیل بکارگیری دانش فنی مهندسان برای تعیین ترکیبات و تولید این شامپوها است. به طوری که مواد مختلف شیمیایی به نسبت های معین برای تولید محصولی با کیفیت با یکدیگر ترکیب می شوند. این ترکیبات در نهایت یک محصول پاک کننده مرغوب را تولید می کنند. از طرفی این شامپوها برخلاف محلول های دست ساز هیچگونه آسیبی به بدنه خودرو و رنگ آن وارد نمی کنند. به همین علت شوینده هایی بسیار کارآمد به حساب می آیند. یکی از دلایل این موضوع، داشتن pH مناسب قلیایی آن ها است که باعث می شود به بدنه خودرو آسیبی وارد نکنند. در ادامه شما را با مهمترین مواد اولیه مورد استفاده در تولید این شامپوها آشنا می کنیم.

 

   در تولید شامپوهای کارواش از چه موادی استفاده می شود؟

 
همانطور که گفته شد، شامپوهای کارواش از ترکیبات گوناگونی تشکیل شده اند. هر یک از اجزای تشکیل دهنده این محصولات، خاصیت ویژه ای به آن ها می بخشند. مهمترین موادی که در ترکیبات شامپو کارواش وجود دارند به شرح زیر می باشند:
سورفکتانت: یکی از مهمترین اجزای این مواد شوینده، سورفکتانت ها هستند که سبب حل شدن آلودگی ها و چربی های موجود در سطح اتومبیل و از بین رفتن آن ها می شوند. در واقع سورفکتانت ها دارای یک سر آب دوست و یک سر آبگریز هستند که مواد نامحلول در آب را در بخش آبگریز خود حل کرده و نقش مهمی در از بین بردن این آلودگی ها ایفا می کنند. انواع گوناگونی از سورفکتانت در بازار وجود دارند. نوع و میزان سورفکتانت استفاده شده در ترکیب شامپوهای کارواش از جمله عوامل مهم در میزان کیفیت نهایی آن ها به حساب می آیند.
نمک صنعتی: از انواع نمک صنعتی در فرمولاسیون شامپوهای کارواش استفاده می شود. این نمک ها به عنوان عوامل افزایش دهنده غلظت و ویسکوزیته نقش دارند. از جمله مهمترین نمک های صنعتی مورد استفاده در این محصولات می توان به هیدروکسید سدیم و هیدروکسید پتاسیم اشاره کرد.
ماده ایجاد کننده کف: عامل کف کننده به عنوان یک زمینه ساز برای برقراری تماس موثر میان آلودگی ها و سورفکتانت عمل می کند. از طرفی باعث کاهش اصطکاک شده و حرکت مواد شوینده روی بدنه را آسان می کند. از جمله این مواد می توان به کوکو دی اتانول آمین اشاره کرد.
مواد نگهدارنده: این مواد باعث می شوند شوینده ها کارایی لازم را در مدت زمان مشخص شده داشته باشند. البته استفاده از این مواد باید در مقادیر متعادل صورت پذیرد تا کیفیت نهایی کاهش پیدا نکند.
همچنین از سایر مواد مورد استفاده در این محصولات می توان به تگزاپن، ایزوپروپیل الکل، سولفات و … اشاره کرد.
 
 

کاربرد شامپوهای کارواش


استفاده از شامپو کارواش یکی از جایگزین ها برای محلول های شوینده سنتی و قدیمی است. در واقع شوینده های خانگی بدون دانش کافی و با استفاده از مواد شوینده معمولی تهیه شده اند و دارای PH مناسب نیستند. به همین دلیل برای شستشوی بدنه خودرو مناسب نمی باشند و می توانند به آن آسیب بزنند. بکارگیری شامپوهای کارواش با کیفیت می تواند باعث حفاظت از رنگ خودرو شده و به آن زیبایی و درخشندگی ببخشد. این نکته قابل ذکر است که از این شامپوها می توان برای شستشوی سایر وسایل نقلیه نیز استفاده کرد. از طرفی انواع مختلف این محصولات که در بازار موجود هستند دست شما را باز گذاشته اند تا بتوانید حتی بدون مراجعه به کارواش نیز آن ها را مورد استفاده قرار دهید.

در حالت کلی استفاده از این شامپوها هنگامی پیشنهاد می شود که در نخستین مرحله، ماشین پولیش شده و احیای رنگ انجام شود. سپس بهترین کار این است که لایه سرامیک بر روی آن قرار گیرد تا لایه های حفاظتی تکمیل شوند. در این هنگام شامپوهای کارواش برای شستشوی خودروها کاربرد دارند.
 
 

رایج ترین رقت های مورد استفاده


نحوه استفاده از شامپو کارواش به توضیحات روی محصول بستگی دارد. اما به طور رایج، می توان این محصول را به نسبت های مختلفی در آب حل کرد و مورد استفاده قرار داد. به عنوان مثال می توان به رقیق کردن این شامپوها به نسبت 1 به 50، 1 به 100، 1 به 200 و … در آب اشاره کرد. به عنوان یک قاعده کلی به این موضوع توجه داشته باشید که این نسبت رقیق سازی بستگی به میزان آلودگی خودرو دارد و هر چه سطح آن آلوده تر باشد، باید از رقت های پایین تر استفاده شود. امروزه انواع شامپوهای کارواش در رقت های گوناگون به صورت آماده به فروش می رسند و می توان آن ها را تهیه کرد و مورد استفاده قرار داد. این موضوع که رقت مناسبی از شامپوها را مورد استفاده قرار دهید از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا تضمین کننده براقیت و تمیزی بالای بدنه ماشین خواهد بود.
 


بهترین غلظت شامپوی کارواش کدام است؟


همانطور که پیشتر نیز گفته شد، هر چه غلظت شامپو کارواش بیشتر و میزان رقت آن کمتر باشد، با شدت و سرعت بیشتری آلودگی ها را از بین خواهد برد. بنابراین غلظت شامپوی مورد استفاده با توجه به میزان آلودگی ماشین ها تعیین می شود
 
 

یک شامپو کارواش با کیفیت چه ویژگی هایی دارد؟


⦁ پاک کنندگی سریع
⦁ کف مناسب
⦁ غلظت کافی
⦁ براق کنندگی
⦁ PH قلیایی و مناسب
آشنایی با انواع مدل های شامپو کارواش
شامپو کارواش دارای مدل های گوناگونی است که برخی از آن ها قدیمی تر هستند و برخی دیگر به تازگی وارد بازار شده اند. در زیر به مدل های این محصولات اشاره می کنیم:


شامپو کارواش معمولی


شامپو کارواش معمولی یکی از مدل های ارزان قیمت این محصولات است که به میزان زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده از این محصولات ابتدا باید غلظت مناسبی از آن ها تهیه شود که به اندازه کافی دارای قدرت پاک کنندگی باشد. معمولا نسبت رقت این نوع شامپوها 1 به 100 یا 1 به 200 می باشد. این محلول باید پس از آبگیری اولیه از بدنه خودرو، با استفاده از خزهای مخصوص روی آن کشیده شده و همه بخش ها تمیز شوند. در پایان نیز باید آبگیری نهایی انجام شود. برخی از کارواش ها این کار را به صورت اتوماتیک و با استفاده از دستگاه انجام می دهند اما برخی دیگر همچنان به صورت سنتی کار می کنند.
 
 

شامپو تاچلس


شامپو تاچلس نسل جدیدی از شامپوهای پاک کننده بدنه خودرو است. همانطور که از نام این محصول پیداست، در هنگام استفاده از آن نیازی به شستشوی دستی وجود ندارد. در واقع در این نوع شستشو، قرار نیست خزهای مخصوص به کار گرفته شوند و به جای آن ها دستگاه هایی همچون کف پاش و مه پاش مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از شامپو تاچلس در مقایسه با شامپوهای معمولی، هیچ گونه خط و خشی بر روی بدنه ماشین ایجاد نمی کند. در حالی که در حین استفاده از شامپوهای معمولی، به مرور زمان شاهد ایجاد خط و خش هایی ریز بر روی بدنه خودروی خود خواهید بود.
شامپو تاچلس تولید کف بسیار مناسبی دارد و در مقایسه با انواع معمولی، سرعت شستشوی ماشین و از بین بردن آلودگی ها توسط آن بسیار بالاتر خواهد بود. از آنجا که امروزه این نوع شستشو به عنوانی روشی جدید شناخته می شود، نسبت به انواع معمولی دارای قیمت بالاتری است. اما اگر نگاهی به مزایای آن بیندازیم، قطعا صرف این هزینه ارزشش را دارد.

در واقع بکارگیری شامپو نانو تاچلس این مزیت را دارد که بدون استفاده از دست، اسفنج و … فرآیند پاک سازی خودرو انجام می شود و بدین ترتیب، احتمال ایجاد هر گونه خط و خش بر روی بدنه خودرو به حداقل می رسد. همچنین در صورت استفاده از این محصولات، هزینه های مواد مصرفی بسیار کاهش یافته و راندمان کاری افزایش می یابد.
 
 
 
ALVAND

شامپو دو جزئی الوند نانوخرید آنلاین

شامپو تاچلس

شامپو تاچلس پیس وانخرید آنلاین

SH.1

شامپو کارواش پیس وانخرید آنلاین

شیوه استفاده از شامپو کارواش نانو تاچلس

شامپوهای کارواش دارای دو نوع پودری و مایع هستند. معمولا در کارواش ها از نوع پودری این محصولات استفاده می شود. به طوری که مقدار مناسبی از این پودر در صورت نیاز به همراه پودر مکمل با نسبت مناسب با آب رقیق شده و به خوبی مخلوط می شوند. سپس محلول به دست آمده به کف پاش منتقل می شود. در مرحله بعد، این محلول به کمک مه پاش بر روی تمام قسمت های بدنه خودرو و چرخ های آن پاشیده می شود. یکی از ویژگی های مهم شامپوهای کارواش این است که به خوبی قادر به تمیز کردن تمام بخش های خودرو از جمله شیشه های آن هستند و سبب براق شدن این بخش ها می شوند. پس از گذشت مدت زمان مناسب که حدود 5 دقیقه است، باید کف ها با استفاده از واترجت از روی بدنه خودرو پاک شوند.

شامپو واکس

شامپو واکس خودرو محصولی است که با استفاده از آن می توان شستشو و براق کردن اتومبیل را در طی یک مرحله انجام داد. یکی از ویژگی های این محصولات مربوط به قدرت پاک کنندگی بسیار بالای آن ها است. از طرفی جلادهندگی آن ها توانسته است این مدل شامپوها را به محصولاتی بسیار پرطرفدار و محبوب تبدیل نماید. سورفکتانت های مورد استفاده در ساختار این محصولات از نوع کاتیونی هستند و به همین دلیل علاوه بر قدرت تمیز کنندگی بالا، این توانایی را دارند که با کاهش اصطکاک و ایجاد کشش سطحی، احتمال آسیب دیدن بدنه خودرو را به حداقل برسانند. بنابراین پس از استفاده از شامپو واکس، شاهد شکل گیری لایه محافظت کننده بر روی بدنه خودرو خواهیم بود.
یکی دیگر از ویژگی های شامپو واکس مربوط به خاصیت خشک کنندگی بالای این محصول است. به طوری که پس از استفاده از آن، بهترین شرایط برای خشک کردن خودرو توسط پارچه های مخصوص فراهم می شود. از دیگر ویژگی های این محصول نسبت به سایر مدل های شامپو کارواش می توان به کف کمتر آن اشاره کرد. در واقع این محصول به دلیل فرمولاسیون و خواص ویژه خود، نسبت به دیگر شامپوهای شستشوی اتومبیل کمتر کف می کند. بکارگیری این محصولات بسیار آسان است و حتی می توانید با استفاده از شامپو واکس، اتومبیل خود را در منزلتان برق بیندازید. البته باید بگوییم که اگر قصد دارید در منزل شستشوی ماشین خود را انجام دهید، حتما سعی کنید این شامپوها را از بهترین برند تهیه کرده و طبق دستورالعمل آن اقدام نمایید.
 
 

قیمت شامپوهای کارواش در بازار

 
قیمت شامپو کارواش در بازار به موارد گوناگونی بستگی دارد که در این میان می توان به این موارد مهم اشاره کرد:
برند: همچون هر محصول دیگری، برند در تعیین قیمت این شامپوها نیز اثرگذار است. معمولا برندهای شناخته شده دارای کیفیت بسیار بالایی هستند و نسبت به برندهای معمولی، قیمت بیشتری دارند. البته این موضوع را نمی توان نادیده گرفت که برندهای برتر سعی می کنند در رقابت با یکدیگر، بهترین قیمت را پیشنهاد دهند تا مشتریان خود را راضی نگه دارند.
وارداتی بودن: شامپوهای کارواش وارداتی به این دلیل که شامل هزینه هایی همچون گمرک و ترخیص و … می شوند، معمولا نسبت به برندهای داخلی دارای قیمت های بالاتری هستند. با این حال شاهد این هستیم که این محصولات نیز مشتریان خاص خود را دارند. از طرفی برخی از برندهای داخلی محصولات با کیفیتی تولید می کنند که همپای انواع خارجی می رود.
حجم: شامپوهای کارواش در حجم های مختلفی به فروش می رسند و به طور معمول شاهد این هستیم که مدل هایی با حجم بالاتر، قیمت تمام شده مناسب تری دارند.
با توجه به موارد گفته شده، نمی توان قیمت مشخصی را برای این شامپوها بیان کرد و باید با توجه به این موارد، قیمت را جویا شوید. البته بیان این نکته نیز خالی از لطف نیست که امروزه برخی از فروشندگان نسبت به دریافت سودهای زیاد و ارائه محصولات بی کیفیت به مشتریان اقدام می کنند. بنابراین بهتر است در هنگام خرید شامپوهای کارواش به مجموعه ای معتبر و منصف مراجعه کنید تا بتوانید با اطمینان خاطر خرید خود را انجام دهید. شما می توانید در این راستا، قیمت محصولات مورد نظر خود را در سایت پیس وان مشاهده کرده و آن ها را از طریق این مجموعه بزرگ و معتبر تهیه نمایید.
بهترین برند های شامپو کارواش
در میان مدل های مختلف شامپو کارواش موجود در بازار، انتخاب بهترین محصول می تواند امری چالش برانگیز باشد. برای این کار نیاز است معیارهای گوناگونی از جمله موارد زیر را مد نظر خود قرار دهید:
⦁ قیمت مناسب 
⦁ غلظت بالا
⦁ کیفیت عالی
⦁ قابلیت براق کنندگی مناسب
⦁ عدم آسیب زدن به بدنه خودرو
⦁ رایحه مناسب
شما می توانید بهترین برندهای این محصولات را در سایت پیس وان مشاهده کرده و برای اطمینان از کیفیت آن ها و یا تهیه این محصولات، با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.
 
 

آیا شامپوهای کارواش بر روی رنگ خودرو اثر منفی دارند؟

در حالت عادی می توان گفت که بسیاری از شامپوهای کارواش دارای کیفیت مناسبی هستند و می توان با خیالی آسوده آن ها را مورد استفاده قرار داد. با این حال در میان این محصولات، شامپوهای نامرغوب نیز به چشم می خورند. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم در صورتی که قصد دارید خودرویتان را در منزل شستشو کنید، حتما شامپوهای مورد نظر را از برندهای برتر تهیه نمایید تا از کیفیت آن ها اطمینان کامل داشته باشید. از طرفی سعی کنید به هیچ عنوان از کارواش های بدون آب استفاده نکنید زیرا می توانند کیفیت و زیبایی رنگ ماشین شما را به شدت کاهش دهند.
همچنین در صورت مراجعه به کارواش سعی کنید به مراکز معتبر بروید. زیرا برخی از این افراد سودجو موادی همچون برخی پودرها و ژل های شیمیایی را به شامپوهای بی کیفیت خود اضافه می کنند تا کف بیشتری تولید نمایند. در حالی که این مواد برای رنگ خودرو مضر بوده و به مرور از درخشش و جلای آن می کاهد. یک نکته حائز اهمیت دیگر در رابطه با مراجعه به این مکان های نامعتبر، استفاده از شامپو تاچلس نامرغوب است. این شامپوهای دارای PH نامناسب هستند و بسیار اسیدی می باشند. این مواد به کیلر رنگ خودرو آسیب رسانده و آن را در معرض آفتاب سوختگی قرار می دهند.
 

آیا قصد دارید شامپو کارواش با کیفیت تهیه کنید؟

اگر قصد خرید انواع شامپو کارواش با کیفیت را دارید، پیشنهاد می کنیم خرید خود را از طریق یک مجموعه حرفه ای و مجرب انجام دهید. فروشگاه پیس وان یکی از برترین و بزرگترین مراکز عرضه کننده این محصولات است که در تلاش است آن ها را با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت به دست مشتریان خود برساند. در صورتی که فکر می کنید در انتخاب محصول نهایی دچار تردید شده اید و نیاز به دریافت مشاوره در این زمینه دارید، می توانید با کارشناسان فروش و پشتیبانی این مجموعه در ارتباط باشید و مشاوره خرید دریافت کنید.
 
 
تعدادی از محصولات مجموعه پیس وان را می توانید اینجا هم مشاهده و هم خرید کنید
 
 

شامپو کارواش

جدید
1,005,000 تومان
-4%
125,000 تومان

خلاصه صفحه

   شامپو کارواش چیست؟

شامپو کارواش یک محصول شوینده جدید است که برای رفع آلودگی های خودرو با فرمولاسیونی ویژه تولید شده و به بازار عرضه می شود. یکی از دلایل رونق گرفتن استفاده از این محصولات، کیفیت بالای آن ها به دلیل بکارگیری دانش فنی مهندسان برای تعیین ترکیبات و تولید این شامپوها است. به طوری که مواد مختلف شیمیایی به نسبت های معین برای تولید محصولی با کیفیت با یکدیگر ترکیب می شوند

در تولید شامپوهای کارواش از چه موادی استفاده می شود؟

سورفکتانت – نمک صنعتی – ماده ایجاد کننده کف – مواد نگهدارنده

بهترین غلظت شامپوی کارواش کدام است؟

همانطور که پیشتر نیز گفته شد، هر چه غلظت شامپو کارواش بیشتر و میزان رقت آن کمتر باشد، با شدت و سرعت بیشتری آلودگی ها را از بین خواهد برد. بنابراین غلظت شامپوی مورد استفاده با توجه به میزان آلودگی ماشین ها تعیین می شود

2 دیدگاه برای “شامپو کارواش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *