پنج گام تا شستشو کامل رینگ آلومینیومی خودرو

رینگ های آلومینیومی را تمیز کنید – در پنج مرحله تا یک درخشش کامل

رینگ های آلومینیومی که به خوبی نگهداری می شوند کارت ویزیت های براق هستند که نه تنها ظاهر خودرو شما را ارتقا می بخشند. تمیز کردن صحیح رینگ ها علم موشک نیست. در اینجا نکاتی از متخصصان ایرانکار آورده شده است.

تقریباً یک سوم مالکان اتومبیل در ایران حداقل یک بار در ماه ماشین خود را می شویند. آیا سالانه دوازده ماشین شستشو و بسیاری از وسایل نقلیه تمیز و درخشان در خیابان ها انجام می شود. اما در هنگام نظافت رینگ ها اغلب نادیده گرفته می شوند.

این قطعات خودرو مخصوصاً هر زمان رانندگی کثیف می شوند و گاهی دچار استرس شدید می شوند. گرد و غبار ، شن ، گل ، نمک جاده – رینگ ها باید در زندگی روزمره مقاومت زیادی داشته باشند. و در خودرویی که کاملاً نگهداری می شود ، رینگ های آلومینیومی کثیف به ویژه قابل توجه است.

اما فقط تأثیر تصویری نیست که مهم است. بخصوص روی رینگ های جلو ، می توان ابتدا گرد و غبار سیاه و سفید ترمز رسوب کرد ، در حالی که ترمزها خیلی داغ هستند ، برای همیشه در سطح رینگ می سوزند.

رینگ های کثیف را مرتبا تمیز کنید

بنابراین کارشناسان ایرانکار توصیه می کنند که رینگ های آلومینیومی به طور منظم و بیش از همه تمیزکاری کامل انجام شوند. این تنها راه پاک کردن گرد و غبار و گرد و غبار ترمز در زمان مناسب است ، قبل از اینکه تمیز کردن چرخ به سخت ترین کار تبدیل شود و در بدترین حالت ، مواد آسیب ببیند.

چه زمانی بهترین زمان برای تمیز کردن رینگ است؟

به هر حال شما سالانه دو بار لاستیک موجود در وسیله نقلیه خود را تعویض می کنید. بنابراین از لاستیک های تابستانی به زمستانی و بالعکس استفاده کنید تا رینگ های شما دو بار در سال کاملا تمیز شوند.

بسیاری از فروشندگان تایر به عنوان بخشی از تعویض چرخ ، خدمات نظافت را ارائه می دهند. با استفاده از دستگاه کارواش ، چرخ ها معمولاً می توانند به اندازه کافی فشرده از داخل و خارج تمیز شوند. مزیت: چرخها در حالت برچیده شده عمل می کنند. این بدان معنی است که هیچ وجهی روی دیسک های ترمز ، لنت ها و کولیس ها وارد نمی شود.

البته اگر خودتان لاستیک ها را عوض کنید ، همین امر صدق می کند. از این فرصت برای تمیز کردن و همچنین مراقبت از داخل چرخهای جداشده به شدت آلوده استفاده کنید. قبل از تمیز کردن باید چرخ ها خنک شوند.

از کدام رینگ شور استفاده کنم؟

گزینه برای انتخاب رینگ شور ها زیاد است. قبل از خرید یک محصول ، بررسی کنید که آیا برای رینگ های شما مناسب است یا خیر. شما فقط باید از پاک کننده های مخصوص با رینگ های آلومینیومی حساس استفاده کنید.

در اینجا در هزینه ها صرفه جویی نکنید ، زیرا عامل مناسب تمیز کردن را بسیار راحت تر می کند. قبل از اولین بار استفاده از پاک کننده ، دستورالعمل ها را با دقت بخوانید. مانند رینگ های رنگ شده ، از تمیزکننده های اسیدی یا قلیایی روی رینگ های آلومینیومی استفاده نکنید ، زیرا اینها می توانند به سطح خسارت وارد کنند.

محصولات Ph خنثی یا پاک کننده های همه منظوره عادی با قدرت حل چربی بالا مناسب ترند. در اینجا شیمی کمتری در کار است ، اما قدرت مکانیکی کار دستی غالب است.

از کدام رینگ شور استفاده کنم؟
از کدام رینگ شور استفاده کنم؟

پنج گام تا شستشو کامل رینگ آلومینیومی خودرو

زمان کل: 30 دقیقه

پیش تمیز کردن

ماشین خود را به کارواش ببرید. خاک درشت معمولاً با استفاده از یک تمیز کننده فشار قوی از رینگ های آنجا پاک می شود. برخی از ارائه دهندگان نیز برنامه ویژه ای برای تمیز کردن لبه ها ارائه می دهند.
متناوباً ، می توانید خودتان را در یک مکان شستشوی سلف سرویس با یک تمیز کننده فشار بالا کار کنید. مراحل زیر برای تمیز کردن رینگ ها نیز باید در محل شستشو انجام شود.

پاک کننده رینگ

رینگ های آلومینیومی را با پارچه یا حوله های کاغذی خشک کنید. اکنون مطابق دستورالعمل استفاده از پاک کننده لبه مناسب بپاشید و اجازه دهید تا اثر بگذارد. این تنها راه برای توسعه مواد شیمیایی مواد فعال شوینده است. هنگام تمیز کردن یک مجموعه از تایرهای برداشته شده ، قسمت داخلی را فراموش نکنید.

تمیز کردن اصلی

حالا یک برس شستشو بگیرید و رینگ های آلیاژ را به درستی بشویید. روش دیگر ، از دستمال شستشو استفاده کنید. همیشه در یک جهت کار کنید و از حرکات دایره ای هنگام پاک کردن خودداری کنید.
در مورد آلودگی بسیار سنگین ، مراحل 2 و 3 را تکرار کنید.

پاک کننده لبه را بردارید

شما می توانید با استفاده از فرچه رینگ شوی ، آلودگی موجود در فرورفتگی ها و یا مکان های صعب العبور را پاک کنید. سپس باقی مانده های پاک کننده لبه را با یک پارچه میکروفیبر و مقدار زیادی آب گرم پاک کنید. بگذارید رینگ ها خشک شوند.فرچه رینگ شوی

محافظت

در آخر ، برای محافظت از رینگ ها از یک پوشش سرامیکی رینگ استفاده کنید – این بسته به ارائه دهنده ، اسپری می شود یا با پارچه استفاده می شود. با این روش می توانید رینگ های تمیز و درخشان را تا تمیز کردن بعدی حفظ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *